Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chiang Mai bylo první místo (kromě Bangkoku, kam jsme přiletěli), které jsme v Thajsku navštívili. A bohužel se to neobešlo hned na začátku bez problémů.

5 věcí co dělat v Chiang Mai

thajsko - 1
zdroj: Archiv blogerky thajsko - 1
aktualizováno 13.03.2018, 00:00 | 13.03.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Chiang Mai bylo první místo (kromě Bangkoku, kam jsme přiletěli), které jsme v Thajsku navštívili. A bohužel se to neobešlo hned na začátku bez problémů.

V Bangkoku jsme totiž nastoupili do špatného Ubera (jak se mohlo stát, že přijelo na stejné místo, ve stejný čas stejné auto, doteď nechápeme), který nás vezl skoro na druhou stranu města, a než jsme si to uvědomili, bylo pozdě a nestihli bychom letadlo. A volné místo v letadle bylo až druhý den. Ale i tak jsme se z toho nepo… a holt se do Chiang Mai dostali až o den později. A vážně to stálo za to, takže tady jsou naše tipy, co v Chiang Mai prostě musíš vidět a hlavně zažít.

 

1. Výlet do sloní rezervace


Sloni byli náš největší zažítek za celou dovolenou a nejspíš jeden z nejlepších zážitků v životě. Výlet do sloní rezervace Jungle Sanctuary jsme kupovali už z Čech, protože jsme chtěli mít jistotu, že bude volné místo v našem termínu. Agentura nás vyzvedla u hotelu a po nějaké hodince a půl jsme dorazili na místo. Tam nám nejdřív řekli nějaké informace o jejich práci a o slonech. Potom nám ošetřovatelé slonů dali kusy bambusu (je to pro slony sladkost a fakt se po tom mohli utlouct) a šli jsme se seznámit se slony.

 

thajsko - 11
(Foto: Archiv blogerky)

 

Upřímně jsem měla nejdřív celkem strach, když ke mně šel velký slon, ale po chvíli jsem si na ně zvykla. A dokonce tam měli 7 MĚSÍČNÍ SLŮŇÁTKO, který bylo strašně roztomilý. Po krmení přišla další sranda, protože jsme slonům šli dát „bahenní koupel“. Sloni si lehli do bahna a my jsme ho na ně dávali. Nakonec jsme šli k vodopádu, kde jsme na ně cákali vodu a bylo vidět, že oni si to vážně užívají.

 

thajsko - 12
(Foto: Archiv blogerky)


Kromě slonů byli na výletu super i ošetřovatelé, kteří nám řekli spoustu zajímavých informací a hlavně s nima byla fakt sranda. Na to, jak u vodopádu pokřikovali „Water the elephant“, a pak začli cákat vodu na nás, asi jen tak nezapomenu.

 

thajsko - 13
(Foto: Archiv blogerky)


Výlet jste si mohli zaplatit na půlden, celý den nebo i s přespáním. My jsme si vybrali celý den a udělali jsme dobře, protože půlden by bylo málo a přespání prý nestálo za to. Měli jsme to i s obědem a navečer jsme odjížděli naprosto šťastný, plný zážitků a hrozně unavený.

  

2. Yee Peng Festival – festival luceren


Jestli se budeš chystat do Thajska v listopadu jako my, tak se určitě podívej, jestli tam v tu dobu nebude Yee Peng Festival, který se koná právě v Chiang Mai. My jsme se tam bohužel nedostali na hlavní vypouštění lampionů (které je prý nádherné), ale i tak jsme viděli rozsvícené lucerny a lampiony po celém městě a dalo mu to kouzelnou atmosféru.

 

thajsko - 14
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 15
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 16
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak si užít prázdniny bláznivě a naplno?
9 tipů na dovolenou v Thajsku
Jak se žije v exotice? Deníček blogerky, která žije v Thajsku

 

thajsko - 17
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 2
(Foto: Archiv blogerky)

  

3. Místní trh


Když jsme první den chodili po Chiang Mai ani by nás nenapadlo, že ty nejrušnější ulice, kde jezdilo přes den spousta aut, navečer uzavřou a bude tam krásný místní trh. Navštívit trhy ti určitě doporučuju v rámci celého Thajska, protože tam seženeě super věci, jídlo i ovoce za dobré ceny. Na tomhle konkrétním trhu prodávali místní všechno možné a mě překvapilo, že to byly opravdu kvalitní věci. Koupila jsem si tam pašmínu, protože jsem neměla s sebou nic na zakrytí nohou a ramen do chrámů, tuhý přírodní parfém vyráběný v Thajsku nebo malou peněženku, které vyráběla starší paní, co tam seděla na zemi. Dál jsme si tam s Martinem koupili naprosto vynikající sushi, které stálo pár korun.

 

thajsko - 3
(Foto: Archiv blogerky)

  

4. Zip lining


Thajsko jsem brala jako dovolenou, kde chci trochu posunout svoje hranice a „get of my comfort zone“. Takže když mi Martin říkal o zip liningu v džungli, chtěla jsem to zkusit. Zrovna jsme se vraceli z výletu ze slonů, když jsme si řekli, že bychom si zip lining chtěli zařídit na druhý den. Tak jsme zašli do turistického infocentra a tam nám slečna pomohla vybrat a rovnou jsme to na místě zaplatili. Ráno nás pak zase vyzvedli u hotelu za hodinu jsme byli na místě.


Průvodci nám řekli co a jak, a pak nás navlíkli do postrojů a helmy. Zip lining byl opravdu v džungli, takže někdy jsme sjížděli na plošinu na obřím stromě nebo jeli strašně vysoko nad hlubokou roklí. Nejlepší zážitek byl nejdelší přejezd, který byl 1 km dlouhý a bylo to právě nad údolím, takže jsme měli nádherný výhled na džungli pod námi. Ale být zavěšená na laně a pod nohama nemít nic bylo pěkně děsivý. Zase musím říct, že jsme měli skvělé průvodce, kteří celou dobu dělali nějaké srandičky (třeba nám houpali s lanem).

 

5. Chrámy


V Chiang Mai jsou vážně krásné chrámy a už jen při procházce centrem na pár narazíš. My na chrámy zas tak nejsme, takže jsme neměli potřebu hledat všechny chrámy, které ve městě nebo okolí jsou, a že jich tam je fakt hodně. Všechny chrámy ve staré části města byly nádherné. Hrozně se mi líbí jejich architektura, která je tolik odlišná od té naší. Jejich chrámy jsou hodně barevné, blyštivé se zvířecími sochami.

 

thajsko - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Když půjdeš do chrámů, nezapomeň na správné oblečení, protože to tam hlídají a jsou na to hákliví. Ženy by měly mít zahalená kolena a ramena a muži taky. Většinou si před chrámem můžeš něco na zahalení pučit nebo koupit. A samozřejmě se musíš zout, než do chrámu vejdeš.

 

thajsko - 7
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 9
(Foto: Archiv blogerky)

 

thajsko - 10
(Foto: Archiv blogerky)

 

Chiang Mai bych určitě doporučila všem, kteří chtějí z Thajska vidět víc než pláže, moře a Bangkok. Jak vidíš, tak je to super místo pro nějaké výlety, které vážně jen tak nezapomeneš, i poznání Thajské kultury.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •