Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak možná víš byla jsem na zimní semestr na Erasmu ve Španělsku. Zimní semestr je ale už za náma a s ním i moje studium v zahraničí. A protože to bylo jedno z nejlepších období v mém životě, sepsala jsem několik důvodů proč zahodit obavy a jet na ...

6 důvodů proč jet na Erasmus

2
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 2
aktualizováno 18.02.2016, 00:00 | 18.02.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Jak možná víš byla jsem na zimní semestr na Erasmu ve Španělsku. Zimní semestr je ale už za náma a s ním i moje studium v zahraničí. A protože to bylo jedno z nejlepších období v mém životě, sepsala jsem několik důvodů proč zahodit obavy a jet na Erasmus.

1. Budeš v novém prostředí

Je super vypadnout ze stereotypu a jet na nějaké nové místo. Hlavně když to místo bude stejně krásné jako San Sebastian, kde jsem byla já.

2. Získáš spoustu zkušeností a zážitků

Tenhle bod ani není potřeba rozepisovat. Za těch pět měsíců jsem toho zažila tolik, že bych to psala vážně dlouho. Ale jsou věci, na které nikdy nezapomenu. Byla jsem na Ibize, v Barceloně, Valencii, Zarrautz, Bilbau nebo Pamploně. Vyzkoušela jsem motokáry, přelejzala plot v parku, poprvé v životě surfovala, bruslila, šla na skvělou Halloweenskou party nebo hledala hostel asi v 1 ráno.

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3. Potkáš nové lidi

Setkala jsem se s lidmi z různých zemí světa. Bylo to super celkově poznat nové lidi a hlavně hrozně zajímavé, seznamovat se třeba s jejich zvyky. Doufám, že je ještě někdy uvidím, protože jsem si na Erasmu udělala vážně dobré přátele z Holandska, Kanady, Dánska, USA, Austrálie nebo Číny.

PŘEČTI SI TAKÉ:

ERASMUS | Odpovědi na základní otázky

VLOG: Erasmus v Anglii - Zabydlování

Jak jsem si přála a teď jsem v Anglii

4. Zlepšíš si jazyk

Tak tohle je asi jasňačka a jeden z hlavních důvodů proč jet. Když většinu času mluvíš cizím jazykem, studuješ v cizím jazyce a píšeš různé eseje, zlepšíš se. A změnu uvidíš už po měsíci.

5. Osamostatníš se

Vždycky jsem byla samostatná, protože mě rodiče už od malička učili, jak se o sebe postarat. Ale až tady jsem si to pořádně vyzkoušela a dokázala si, že to zvládnu. Musela jsem platit nájem, nakupovat si, vařit si, prát si a nikdo jiný by to za mě prostě neudělal.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

6. Naučíš se vařit

Ne že bych teď byla kdovíjaká kuchařka, ale na Erasmu máš tři možnosti. Furt jíst to stejné (jako třeba rýži s kukuřicí) nebo pořád chodit do restaurací a bister (ale to tě bude stát pomalu celej měsíční grant) nebo se naučit vařit. Já si vybrala tu třetí možnost a myslím, že jsem to zvládla celkem dobře :).

Přemýšlíš o tom, že pojedeš na Erasmus?

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Pro víc fotek se mrkni na můj blog www.thecityfairy.com

Jestli tě zajímá něco víc určitě mi napiš třeba na mail thecityfairy@gmail.com. Ráda na všechno odpovím :).0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •