Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno jsem byla týden na chalupě. Bez wifi a jen na datech, které tam většinou ani nechytám. Takže jsem se rozhodla být ten týden (většinou) offline a tady jsou moje tipy, jak si dovču i tak užít.

6 tipů jak si užít offline dovolenou

relax - 1
zdroj: Archiv blogerky relax - 1
aktualizováno 21.08.2018, 00:00 | 21.08.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Nedávno jsem byla týden na chalupě. Bez wifi a jen na datech, které tam většinou ani nechytám. Takže jsem se rozhodla být ten týden (většinou) offline a tady jsou moje tipy, jak si dovču i tak užít.

1. Užij si počasí


Svůj offline čas přizpůsob tomu, jaké je počasí. Je venku hezky a svítí sluníčko? Tak jdi na zahradu, k bazénu, na procházku nebo třeba jen do parku za barákem na piknik. Leje jako z konve? No tak to je ideální počasí na čtení, koukání na filmy, malování nebo dospávání.


2. Jeď se někam podívat


Léto je nejlepší čas na nová dobrodružství, takže mrkni na internet a najdi si, kam vyrazit na výlet. Žádné odkládání...prostě to jeden den naplánuj, domluv se s kámošema a druhý den už můžeš vyrazit.

 

relax - 2
(Foto: Archiv blogerky)


3. Číst, číst, číst


Většina lidí nemá v běžném koloběhu moc času na čtení, a když už by ten čas byl, tak zase není nálada a radši si pustíme film nebo seriál. Takže jestli budeš někde na dovolené nebo chceš být prostě chvíli offline, čtení je to nejlepší, čím můžeš trávit čas. Vyber si, co tě baví. Já volím lehké čtivé příběhy, fantasy nebo klidně i něco o osobním rozvoji.

 

relax - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Moře: perfektní pomocník pro zdraví i krásu
Nejlepší seriály po náročných dnech
Co dělat na dovolené, když prší...


4. Dělej něco kreativního


Jestli se nechceš pouštět do něčeho složitějšího, tak si kup omalovánky pro dospělé a pastelky. Nebo si kup vodovky, které můžeš na omalovánky taky použít nebo si s nimi jen kreslit na papír. A jestli tě malování neláká, vezmi do ruky tužku a papír a piš, co tě napadne. Nebo můžeš starý kus nábytku, který už tě dávno nudí, natřít novou barvou. Uvidíš, že pak budeš ráda, že jsi něco vyrobila a odpočineš si u toho.

 

relax - 3
(Foto: Archiv blogerky)


5. Věnuj blízkým svůj čas


To nejcennější, co můžeš někomu dát, je tvůj čas.Takže jestli si už dlouho slibuješ, že zavoláš kámošce nebo zajedeš k babičce, teď je načase to udělat. Když jsem na chalupě s celou rodinou, snažím se se jim věnovat. Povídat si, zjistit, co je nového, nebo jen společně koukat na film.


6. Ber to jako výzvu


Být co nejmíň online si vezmi jako výzvu a zkus se prostě věnovat jiným činnostem, na které nemáš normálně čas. Zároveň se na to snaž ale moc nemyslet. Protože když si budeš říkat, jak musíš vydržet být bez mobilu, tak tím víc ti bude online svět chybět. Takže to zkus, ale zároveň se zase klidně podívej na emaily nebo jestli ti někdo nepíše. Nesmíš se do toho úplně nutit.


Jaké jsou tvoje tipy na to užít si dovču hezky offline? Napiš mi to do komentářů!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •