Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blíží se Vánoce, a tak spousta z nás hledá nějakou dobrou brigádu, abychom si je mohli hezky užít a koupit pěkné dárky. Sepsala jsem pro tebe pár tipů, jak se připravit na pracovní pohovor, které vychází z mých osobních zkušeností, a doufám, že se...

7 tipů, jak se připravit na pracovní pohovor

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 04.11.2016, 00:00 | 04.11.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Blíží se Vánoce, a tak spousta z nás hledá nějakou dobrou brigádu, abychom si je mohli hezky užít a koupit pěkné dárky. Sepsala jsem pro tebe pár tipů, jak se připravit na pracovní pohovor, které vychází z mých osobních zkušeností, a doufám, že se budou hodit.

1. Nepodceň přípravu

Pokud jdeš na pohovor do nějaké firmy, kterou neznáš, tak se určitě podívej na jejich stránky. Často se mě na pohovoru ptali, jestli jsem si to hledala a vím něco o firmě. Ukáže to tvůj zájem o práci a že to bereš vážně.

2. První dojem je základ

První dojem můžeš udělat jen jednou a pokud zapůsobíš dobře, může ti to získat hodně plusových bodů. Takže se hezky oblékni (třeba košile a černé kalhoty), jemně nalič a učeš. Nemusíš si na hlavě vytvářet složité účesy, ale nech je rozpuštěné nebo třeba v culíku.

3. Nesmíš přijít pozdě!

Tohle je vážně důležité. Pokud máš problém s chozením včas, tak prostě radši vyraz s dostatečným předstihem a na pohovor doraz nejlépe o pár minut dřív. Pokud přijdeš o 5 minut později, tak se asi nic neděje, ale když přijdeš pozdě o víc jak 5 minut, působí to neprofesionálně.

4. Stiskni tu ruku

Možná to vypadá jako blbost, ale věř mi, že hodně lidí tě odhadne podle stisku ruky. Takže ruku podej pevně (ale nerozdrť tomu druhému ruku, samozřejmě) a zapomeň na tzv. „leklou rybu“, kdy ruku jen ledabyle podáš.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zkušenosti s prací hostesky: Co tě čeká a jak nenaletět?

Super brigáda pro sexy holky? Tak na to bacha!

VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

5. Připrav si otázky

Skoro vždycky se tě na pohovoru zeptají, jestli máš ještě nějaké otázky. Je dobré si nějaké předem připravit, i když to jsou jen drobnosti. Rozhodně zaboduješ tím, že sis to připravila a přemýšlela o tom. Když náhodou nevíš, co říct, tak řekni: „Sice jsem si připravila otázky, ale všechny jsme tu v průběhu pohovoru probrali a zrovna mě nic dalšího nenapadá.“

6. Klidně si řekni o vodu

Většinou se mě zeptají, jestli chci něco k pití. Vždycky je poprosím o vodu, protože když jsem nervózní, tak často nemůžu dobře mluvit. Když se napiju, tak mi to pomůže.

7. Nesázej všechno na jednu kartu

Holt někdy vyberou někoho, kdo se jim na to místo hodí víc, a tak je dobré nespoléhat jen na jeden pohovor. Když sháním brigádu, tak odepisuju na inzeráty každý den, dokud mě někam nevezmou.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •