Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většinou jsou moje dny uspěchané, rychlé a jsem v jednom kole. Takže jsem ráda, když si můžu pár jednoduchými tipy urychlit a ulehčit den. Jsou to sice jen drobnosti, ale právě na těch záleží a pomůžou mi další den. A tady jsou.

7 tipů, které ti ulehčí den

Špatný den
zdroj: Thinkstockphotos Špatný den
aktualizováno 18.03.2018, 00:00 | 18.03.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Většinou jsou moje dny uspěchané, rychlé a jsem v jednom kole. Takže jsem ráda, když si můžu pár jednoduchými tipy urychlit a ulehčit den. Jsou to sice jen drobnosti, ale právě na těch záleží a pomůžou mi další den. A tady jsou.

1. Příprava jídla


Jídlo si vždycky připravuji den dopředu a je jedno, jestli jde jen o svačinu do školy, nebo oběd do práce. Nevadí mi jídlo z krabičky, takže obědy si klidně vařím i na víc dnů dopředu. Večer si na druhý den připravuji třeba i jogurt s vločkami a ovocem k snídani. Je fajn se s tím nemuset dělat ráno, ale prostě jenom vzít hotovou svačinu a jít. Navíc poslední, co chci ráno dělat, je svačina.

 

2. Multitasking


Multitasking je v mém celodenním kolotoči můj nejlepší kámoš a ty to do svého dne můžeš v pohodě zařadit taky. Najdi si drobné činnosti, které bys mohla spojit. Například zatímco si necháváš vařit rýži k zítřejšímu obědu, vyřiď si maily, které odkládáš, dej nádobí do myčky nebo si připrav outfit na další den.

 

3. Udělej si to do list


Sepsat si dopředu, co druhý den musíš udělat, je fajn, protože pak víš, jak si naplánovat celý den. Ale napiš si reálné věci, které stihneš udělat. Já mám ve zvyku napsat si plný papír úkolů, takže potom z toho nemám třeba ani půlku, protože jsem zrovna byla v práci, a tak jsem nestihla všechno udělat. A hlavně – ty důležité věci udělej co nejdříve a vyhni se odkládání.

 

4. Zbav se nepořádku


Máš kabelku plnou kapesníků a papírků? Vyhoď je. Máš na toaletním stolku několik hrníčků od kafe, protože je ráno nestíháš odnést do kuchyně? Dej je do myčky. Máš vedle postele horu oblečení, protože jsi líná ho večer dát do koše na prádlo nebo čisté uklidit do skříně? Ukliď to. Jsem bordelář (hlavně na oblečení), takže když si každý den aspoň něco uklidím, tak mám lepší pocit a mám věci aspoň nějak srovnané.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nestíháš, navrhni si rozvrh dne
Bleskový pětiminutový make-up pro každý den
Jak být v pohodě? NIC NEDĚLEJ!

 

5. Denní rutina


Můžeš se podívat na všechny videa a přečíst všechny články o rutinách, které najdeš, ale stejně si musíš najít tu svoji. Každopádně mít svojí denní rutinu je důležité, protože je to něco, čeho se můžeš držet a na co se těšit. Moje ranní rutina se často mění, ale vždycky si udělám kafe, dám si něco k snídani (rychlé musli nebo kaši/lívance/vajíčka, když mám čas). A každé ráno si dávám na obličej 3 minutovou masku od Havlíka a je jedno, kolik času mám. Večer si ráda udělám čaj, dám sprchu a na obliček si dám makový olejíček, který je naprosto úžasný a brzy se můžeš těšit na celý článek zaměřený na moji oblíbenou přírodní kosmetiku.

 

6. Vlastní uniforma


Často se mi stává, že ráno stojím před skříní a vůbec nevím, co si obléct. A v tom případě přichází na řadu moje uniforma, ve které se cítím dobře a nemusím dál přemýšlet nad outfitem. Moje uniforma v zimě jsou černé skinny džíny a pletený svetr nebo košile a na ní mikina. Když se oteplí, tak jednoznačně vyhrávají roztrhané nebo skinny džíny a basic tričko. A v létě na sebe v případě nouze hodím šaty a jdu. Věř mi, že uniforma ti může ráno ušetřit hodně času a rozhodování. Máš svoji uniformu?

 

7. Najdi si offline chvilku pro sebe


Každý den bys měla mít aspoň chvilku pro sebe, kdy nebudeš online. Přečíst si kousek knížky, v klidu si nalakovat nehty nebo dát si pleťovou masku. Já třeba miluju zacvičit si doma v klidu jógu třeba na 20 minut. Pomůže mi to od stresu a zvedne náladu. Nebo si hraju s naším králíčkem, maluju nebo cokoliv dalšího. Jasně, není na to vždycky čas, ale aspoň těch pár minut denně a vážně to pomůže. Navíc pokud máš třeba problémy se spaním, tak offline chvilka, než půjdeš do postele, je skoro nutnost.

 

Doufám, že se ti článek líbil a tipy se ti hodily. Může se ti podle článku zdát, že mám všechno zorganizované a dny vždycky naplánované, ale opak je pravdou. Tohle jsou jen takové malé drobnosti, které mi pomáhají ulehčit a urychlit den. Ale jinak jsem spíš takový rozlítaný bordelář, který si napíše obří to do list, který nakonec nestihne, protože se zasekne u seriálu.

 

Jaké jsou tvoje tipy, kterými si ulehčuješ den?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •