Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Moje pleť byla vždycky problémová a dřív jsem se s pupínky dost prala. Pak mi ale došlo, že pokud nic nezměním, tak se moje pleť nezlepší.

8+1 zásad pro zdravou pleť

kosmetika
zdroj: Archiv blogerky kosmetika
aktualizováno 03.08.2018, 00:00 | 03.08.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Moje pleť byla vždycky problémová a dřív jsem se s pupínky dost prala. Pak mi ale došlo, že pokud nic nezměním, tak se moje pleť nezlepší.

Naštěstí jsem přišla na to, co pleti prospívá, a pupínků jsem se skoro zbavila. Takže tady jsou moje zásady pro zdravou pleť.

 

1. Zdravá strava


Neříkám, že odteď musíš jíst jen zeleninu, ale jídlo má skutečně velký vliv na naše tělo a to, co jíme, se nám odráží i v obličeji. Pokud máš problémovou pleť, doporučuji omezit cukr (když si dám víc sladkého, tak už druhý den se mi na obličeji začnou objevovat pupínky), fast food a mléčné výrobky. Navíc jsou určité potraviny, které stav pleti mohou zlepšit avokádo, citrusy nebo třeba jahody.

 

2. Pitný režim


Taky ti tenhle bod už přijde jako klišé? Mně trochu jo, ale bohužel to tak fakt je a pleť je zkrátka potřeba hydratovat zevnitř. Navíc když do vody přidáš trochu citronu, tak pomůže k čištění a mizení akné, detoxifikování těla a podpoře imunitního systému.

 

3. Vhodná pečující kosmetika


Určitě nepodceňuj výběr pečující kosmetiku. Je potřeba určit si typ pleti a podle toho vybírat. Doporučuji vybírat přírodní kosmetiku, protože od té doby, co používám jen přírodní produkty (ideálně veganské), tak se mi pleť hrozně zlepšila. Doporučuji třeba 3 minutovou masku od Havlíkovy apotéky, protože mi hodně zlepšila pleť, po ránu ji krásně vyčistí, rozjasní a připraví na den. A nezapomínej na tonikum – je to trochu opomíjený, ale hrozně důležitý produkt.

 

4. Dekorativka


Výběr dekorativky taky nezanedbávej. Doporučuji spíš lehčí produkty na pleť a zbytečně ji nezatěžovat těžkým make upem. Jestli máš mastnější pleť, tak mrkni na minerální produkty. Poslední dobou používám minerální make up a je hrozně fajn. Na mé mastnější pleti dobře vypadá a hlavně... vydrží mi po celý den (s lehkým přepudrováním).

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Trápí tě pleť? A neničíš si ji náhodou sama?
9 problémů pleti. Přelsti je VŠECHNY
Trápí tě suchá pleť: Naučíme tě o ni správně pečovat

 

5. Poctivé odličování


Další klišé je tady, hihi. Ale poctivé odličování každý večer je prostě základní kámen péče o pleť a bez toho krásnou pleť jen tak mít nebudeš. Pokud tě nebaví se s tím moc piplat, tak vsaď na olejové dvoufázové odličovače nebo přímo odličovací olej. Během pár minut budeš mít hotovo, ale tvoje pleť ti bude děkovat ještě ráno.

 

kosmetika
(Foto: Archiv blogerky)

 

6. Používání masek


Masky jsou důležitým doplňkem v péči o pleť a měla bys je přizpůsobit typu pleti, ale taky aktuálnímu stavu. Takže jestli máš normálně mastnější pleť, ale momentálně je vysušená ze sluníčka, tak si klidně dopřej pořádně hydratační masku. Vyzkoušej třeba látkové masky, se kterými si užiješ tu pravou beauty chvilku nebo si udělej nějakou masku přímo doma. Na internetu je spousta receptů na domácí masky a věř mi, většinu potřebných věcí máš už doma.

 

7. Pozor na bakterie


Kolem nás je spousta bakterií a například na pracovním stole nebo na mobilu je jich víc něž dost. Proto je potřeba pravidelně čistit prostředí kolem sebe a telefon klidně každý den otřít hadříkem. Vezmi si, že ho máš hozený v kabelce, saháš na něj neumytýma rukama atd. Potom si ho dáš k obličeji a nečistoty se dostanou z telefonu na tvář. Stejně tak je potřeba si mýt ruce a ideálně si během dne nesahat na obličej.

 

8. Čistit, čistit, čistit


Ještě u toho čištění zůstaneme. Nezapomínej čistit ani štětce a houbičky na make up, protože se v nich drží zbytky produktů, na kterých jsou potom zase bakterie a ty se ti dostanou na obličej. Díky špinavým pomůckám si tak můžeš roznést akné po celém obličeji. Taky si často povlékej postel nebo aspoň povlak na polštář, protože se na něm zase drží nečistoty, na které si pak položíš hlavu. Pro hezkou pleť se doporučují povlaky ze saténu, ale to nemám ozkoušené.

 

A jedna rada na závěr:


Jestli se tě problémy s pletí drží jako klíště, tak určitě radši zajdi za dermatologem nebo kosmetičkou. Dermatolog ti poradí s horšími případy akné a může ti předepsat speciální mastičky a prášky. Kosmetička ti pomůže s čištěním pleti a poradí ti, jak se přesně o tvůj typ pleti starat.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •