Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dneska jsem se rozhodla napsat pár slov o motivaci ke cvičení. Ani nevím proč, nebyl to naplánovaný post.. Prostě mě to jen tak napadlo a pak už mi ta myšlenka nešla z hlavy. Nejsem vůbec žádný profesionál, ale ráda se o svoje názory s vámi podělí...

8 tipů, jak se motivovat ke cvičení

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 12.11.2015, 00:00 | 12.11.2015, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Dneska jsem se rozhodla napsat pár slov o motivaci ke cvičení. Ani nevím proč, nebyl to naplánovaný post.. Prostě mě to jen tak napadlo a pak už mi ta myšlenka nešla z hlavy. Nejsem vůbec žádný profesionál, ale ráda se o svoje názory s vámi podělím. A pokud to jen jednoho člověka motivuje nebo nadchne pro cvičení měl tenhle post smysl.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Když jsem začala cvičit tak jsem se k tomu spíš nutila a vnitřně s tím trochu bojovala. A až potom co jsem se dozvěděla o nějakých zdravotních problémech jsem se rozhodla cvičit víc a začít zdravěji jíst.

Nejradši chodím do fitka, na začátek si dám cardio a pak posilování. Taky ráda chodím běhat, ale nejsem zrovna velký běžec a stačí mi uběhnout pár kilometrů. Na taneční lekce jsem nikdy zrovna moc nebyla a tohle mi nejvíc vyhovuje.

Teďka je to už nějakou dobu co cvičím a poslední týdny mě to baví ještě víc. Mojí největší motivací jsou právě výsledky, které na sobě pozoruju a díky tomu mám do toho daleko větší chuť. Taky mi hodně pomáhá kamarádka, se kterou chodíme do fitka spolu, protože se o totaky zajímá. Takže zkoušíme nové cviky, hecujeme se apod. :)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

To jsem si chtěla zkusit zapózovat jako kulturista :)).

6
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Jak se motivovat ke cvičení:

1. NIKDY nezapomeňte jak jste začínali. Stačí si uvědomit, jak jste se cítili před začátkem cvičení, kolik úsilí jste do toho vložili a hlavně kam jste se posunuli.

2. Najděte si fotky lidí, kteří to dokázali a zhubli i třeba několik desítek kilo. To je důkaz, že to jde, ale musíte si za tím jít.

3. Taky mi pomáhá podívat se na fotky vysportovaných holek na internetu. Vždycky mě to motivuje k tomu dát do cvičení víc energie (a odložit tu sušenku co mám v ruce:)).

4. Jestli vám někdo říká, že se sebou nedokážete nic udělat nebo o vás rozšiřuje drby kvůli vaší postavě, nejlepší způsob jak takovým lidem zavřít pusu je to, dokázat jim opak. Vždycky když už nebudete moct tak si vzpomeňte na to co říkali. Někdy i vztek může být motivace a aspoň ho ze sebe pořádně vybijete.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Motivace je mnohem důležitější než vůle

Ztrácíš motivaci hubnout? Co tě znovu nakopne?

Jak najít motivaci ke cvičení

5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Jaké jsou moje další tipy na to nepolevovat?

1. Určitě vám pomůže, když si cvičení zažijete jako součást denní rutiny. Já jsem teďka zvyklá cvičit 5x týdně, a když necvičím o víkendu, tak se nemůžu dočkat pondělí až budu zase ve fitku. Nebudete se do toho muset nutit, ale postupně se to pro vás stane samozřejmostí.

2. Nezapomeňte, že každý workout se počítá! I 10 minut denně je lepší než nic. Jestli nemáte čas někam chodit najděte si nějaká videa na Youtube. Je jich tam spousta a určitě najdete nějaké, které vám bude vyhovovat.

3. Najděte si cvičení jaké vás bude bavit. Každý je na něco jiného. Posilování, běhání, tanec, crossfit, jóga... Je toho spoustu a klidně vyzkoušejte co nejvíc způsobů.

4. Jestli je pro vás těžké se k tomu přimět sami začněte cvičit s kamarádkou nebo kamarádem. Můžete se podporovat ve cvičení, ale i v dodržování jídelníčku nebo pitného režimu. Není nad správného fitness buddyho :).

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Fotky jako porovnání roku 2013 a 2015. Bohužel si takové ty progress fotky moc nefotím, ale aspoň něco :)).

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

A jako poslední je ještě porovnání roku 2012 a 2015. To abyste mě neviděli jen zezadu :D.

Doufám, že se vám moje tipy i fotky líbily a třeba do cvičení někdo dostane větší chuť :). Ještě jednou opakuji, že nejsem žádný profesionál, jen jsem vám chtěla říct svoje nápady.

A jinak vám řeknu, že fotit fotky na pláži při 28 stupních 9. listopadu je fakt super :).

Co motivuje ke cvičení vás?
Sledujte mě na Instagramu a Snapchatu: caroline_daisy70 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •