Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dřív mě festivaly zrovna nějak nebraly, ale když jsem byla před dvěma lety poprvé na Mácháči, tak jsem si uvědomila, že mě vlastně ta festivalová atmosféra hrozně baví. Měla jsem několik festivalů, kterých jsem se prostě musela zúčastnit. A jedním...

Jak probíhal můj první Pražský Majáles

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 15.05.2016, 00:00 | 15.05.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Dřív mě festivaly zrovna nějak nebraly, ale když jsem byla před dvěma lety poprvé na Mácháči, tak jsem si uvědomila, že mě vlastně ta festivalová atmosféra hrozně baví. Měla jsem několik festivalů, kterých jsem se prostě musela zúčastnit. A jedním z nich byl právě Majáles, na který jsem se letos podívala poprvé.

Když jsem vcházela do areálu open air festivalu Majáles, který se konal 29. 4. v Praze, byla jsem plná očekávání a hrozně se těšila. Hned první dobré znamení bylo, že bylo úplně krásně, teplo a svítilo sluníčko a navíc jsme ještě před vstupem dostali plechovku, mého snad nejoblíbenějšího cideru Strongbow (přiznávám se, vzala jsem si dvě no :). Když jsme přišli hrála kapela Sto zvířat, kterou zrovna moc nemusím, tak jsem se šla s přítelem podívat, co tam bylo všechno za stánky. Potěšilo mě, že měli velký výběr stánků s jídlem, takže když jsi neměla chuť zrovna na mastného langoše mohla sis dát něco jiného.

Ale samozřejmě tam nebylo jen jídlo. Nás rozhodně hned zaujal stan, kde sis mohla vyzkoušet střílet z paintballové pistole nebo z luku. A to bych nebyla já abych si hned nestoupla do fronty. No sice mi to úplně nešlo, ale byla to sranda a párkrát jsem se i trefila. I když jsem se nejdřív nevyhla trapasu s tím, že jsem nevěděla jak to správně držet.

Po střílečce jsme už šli na Město Praha stage, kde hrála kapela Skyline. Přiznám se, že jsem je předtím neznala, ale jejich koncert byl prostě pecka. Šla z nich hrozně velká energie ať už ze zpěváka s růžovým pankáčem nebo zpěvačky, která v pohodě tancovala na pódiu, jako by se nikdo nedíval. Jejich písničky se mi vážně líbily a pro mě to byl super začátek Pražského Majálesu.

Potom jsme šli na koncert Paulieho Garanda. Sedli jsme si na trávu a poslouchali jeho skladby, které znám hlavně z rádia nebo z hudební televize. Byla to prostě taková pohodička, která pak pokračovala i při vystoupení Xindla X.

Když Xindl skončil tak jsme čekali na Mandrage. Jsem jejich fanynka a poslouchám je už několik let. Slyšet je naživo je vždycky prostě super. Zazpívali oblíbené i nové písničky a přidali i nějaký ten ohňostroj. A dokonce jsem při jejich koncertu potkala kamarádku, se kterou jsem chodila do sboru před několika lety.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Přijď si užít 12. ročník pražského Majálesu!

Jaro bez Majálesu? To by nešlo!

Majáles nastaví laťku festivalům pod širým nebem

Poslední kapelou open air festivalu, na kterou jsme se šli podívat, byli Kryštof. Jejich písničky si vždycky poslechnu ráda, ale naživo jsem je ještě neviděla. A při jejich koncertu jsem se přesvědčila o tom, že to byla chyba, protože byli naprosto super. Hráli skvěle, Richard Krajčo skvěle zpíval a “moderoval” celý koncert, měli obří bubny, světelný efekty, konfety atd. Nakonec do publika hodili nafouknuté balóny a my si s nima mohli pinkat, což mi přišlo hrozně super.

Kryštof se mi ze všech interpretů nakonec líbili nejvíc, i právě díky té show a určitě se na ně půjdu zase podívat.

Jediná věc, která se mi zrovna při jejich koncertu vůbec nelíbila bylo chování některých lidí. Tohle je něco, co organizátoři ani interpreti neovlivní, ale občas se stane, že se lidi prostě neumí chovat. Strkání a šlapání na nohy je v pohodě, protože tomu se nevyhneš, když jdeš někam na festival nebo koncert. Tentokrát ale nějaký pán chtěl chrstnout druhému pití do obličeje, protože mu nechtěl uhnout, ale bohužel jsem to pěkně schytala i já. Ještě, že už byla tma :).

Majáles je akce, kam pudu určitě i příští rok, protože kromě skvělých hudebních vystoupení je to i dobře zorganizované, a to je u mě vždycky plus. Byla ses podívat na letošním Pražském Majálesu?

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Pro víc fotek se mrkni na můj blog The City Fairy :).

www.thecityfairy.com0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •