Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dala sis nějaké novoroční předsevzetí, ale už teď je začínáš pomalu porušovat? Většina lidí na začátku února svoje předsevzetí už dávno vzdala.

Jak si stanovit novoroční cíle

blogerka
zdroj: Archiv blogerky blogerka
aktualizováno 11.02.2018, 00:00 | 11.02.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Dala sis nějaké novoroční předsevzetí, ale už teď je začínáš pomalu porušovat? Většina lidí na začátku února svoje předsevzetí už dávno vzdala.

Přiznávám, že mám taky máslo na hlavě a nedodržela jsem všechny předsevzetí, které jsem si v roce 2017, ale myslím, že jsem si vedla celkem dobře. Když už jsem ti sepsala, jaké mám cíle pro rok 2018, tak jsem si řekla, že bych ti mohla napsat, jak si stanovit takové novoroční cíle, kterých vážně dosáhneš.

 

Zamysli se nad tím, co tě tento rok čeká


Čekají tě nějaké těžké zkoušky ve škole nebo v práci nebo budeš mít spíš pohodový rok a nemáš žádné konkrétní plány? Jestli je to první případ, tak ti moc držím palce a tohle by měl být určitě tvůj cíl č. 1. Jestli tě čeká pohodový rok, tak si dej klidně větší cíle nebo víc menších – zdravě jíst, víc číst, zapracovat na sobě (třeba se zlepšit v cizím jazyce nebo skončit s prokrastinací), naplánuj si cestování a zaměř svůj čas a energii na něco, co opravdu chceš.

 

Dělej to, co tě baví


Zaměř se na něco, co tě baví. Nenuť se do běhání jen kvůli hubnutí, když u toho trpíš a štve tě to. Radši vyzkoušej jógu nebo posilování ve fitku. Musí tě to bavit a zajímat, protože svým cílům budeš věnovat čas a energii.
Jestli tě nic nenapadá, tak zapřemýšlej nad různými oblastmi tvého života – vzdělání/kariéra, finance, péče o sebe, zdraví (fyzické i psychické), vztahy, osobní rozvoj a další.

 

Reálně


Dej si cíle, které jsou reálné a vážně jich můžeš dosáhnout. Taky bych byla ráda popová zpěvačka, ale přiznejme si to, bohužel to není v mých možnostech. Takže se radši zaměřím třeba na blogování, které mě baví, mám k tomu vše potřebné a vím, že s trochou štěstí bych v něm svých cílů mohla dosáhnout.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš mít rok 2018 jako na dlani? Personalizuj si svůj diář!
Nauč se se učit. Má předsevzetí na nové pololetí
Splň svá novoroční předsevzetí!

 

Konkrétně


Cíle by měly být konkrétní a měřitelné. Když si totiž dáš přesný cíl, tím spíš ho dodržíš a bude lehčí si jeho plnění zhodnotit. Minulý rok jsem si dala cíl „víc číst“. Letos jsem to změnila na „přečíst jednu knížku za dva měsíce“. A třeba se cvičením to udělej stejně – místo „budu víc cvičit“ si dej cíl „budu cvičit minimálně 3x týdně“. Bude tě to víc motivovat a budeš mít větší přehled, jak to dodržuješ.

 

Zapiš si to


Určitě si svoje cíle někam zapiš. Já jsem si je napsala do diáře, takže je mám pořád u sebe. Napiš si je někam, kde je budeš mít na očích, na nástěnku, do diáře, do mobilu nebo aspoň do sešitu v šuplíku. Lidé, kteří si své cíle napíšou, jich lépe dosahují. A je fajn moct si odškrtnout něco, čeho jsi dosáhla.


"Dosáhnout cíle, který si neurčíte, je stejně obtížné jako se vrátit z místa, kde jste nikdy nebyli." – Zig Ziglar

 

Jaké jsou tvé cíle pro rok 2018?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •