Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná jsi zachytila, že probíhaly Slou Fashion Days v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jako součást doprovodného programu. A nedivím se, že se organizátoři rozhodli udělat další akci zaměřenou na udržitelnost, protože Slou Fashion Days nad...

Jaké byly vánoční Slou Fashion Days?

slou fashion days - 5
zdroj: Archiv blogerky slou fashion days - 5
aktualizováno 08.01.2018, 00:00 | 08.01.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Možná jsi zachytila, že probíhaly Slou Fashion Days v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jako součást doprovodného programu. A nedivím se, že se organizátoři rozhodli udělat další akci zaměřenou na udržitelnost, protože Slou Fashion Days nadchly snad každého návštěvníka.

Na akci, která probíhala 15. 12. Ve SmetanaQ, jsem dorazila už v 10h, protože jsem šla na první workshop. Ten byl otevřený, takže tam mohl přijít každý. Workshop vedla moje kamarádka Terka s kámoškou, které společně založily koncept Koshiless (např. tvoří topy, tašky, ozdoby ze starých pánských košil), a tvořily jsme ozdoby na stromeček z pánských košil. Ne že by mi to nějak šlo, ale nakonec jsem si odnesla dvě celkem hezké ozdobičky (mašli a kytičku).

 

slou fashion days - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Další workshop vedly opět holky a bylo to šití rukavic, čepic a čelenek ze starých svetrů. Musím říct, že tenhle workshop mě bavil víc a byla u toho větší sranda. Bylo super, že nás tam bylo málo, takže se nám lektorky věnovaly a pomáhaly nám. Vytvořila jsem si palčáky a čelenku. Hlavně čelenka mě nadchla, protože byla během chvilky hotová a všichni mi ji chválí, když si jí vezmu na sebe. A nikoho ani nenapadne, že je to ze starého svetru.

 

slou fashion days - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kam vyrazit v sobotu? Pozvánka na Slou Fashion Days
5 nejlepších věcí na zářijovém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku
Udržitelná móda v hlavní roli na Slou Fashion Days

 

slou fashion days - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Poslední workshop, kterého jsem se zúčastnila, byla výroba květináčku z vlny. Bylo to hrozně zajímavé, protože to vedla paní, která o vlně a jejím zpracování věděla snad úplně všechno. V podstatě jsme kusy vlny pokládaly na sebe, potom jsme je namočily, a pak z nich vodu dostávaly válečkem, aby se vlákna spojila. Tady byla bohužel moje šikovnost málo, protože jsem pak v květináčku měla díru a celé se mi to začalo rozpadat. Nakonec mi lektorka nechala svůj. Někdy se to holt nepovede, haha. Ale jsem moc ráda, že jsem i přes svoji nešikovnost odešla s krásným bílým květináčkem, a hlavně teď v zimě vypadá fakt dobře.

 

slou fashion days - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

V rámci vánočních Slou Fashion Days jsme si samozřejmě mohli i nakoupit, ale nakonec jsem se ani na žádné stánky nekoukala, protože ve workshopové místnosti byla strašná zima. A po nějakých 4 hodinách sezení v zimě jsem rozklepaná spěchala domů, abych se zahřála. Takže to bylo pro mě takové malé mínus akce, ale věřím, že příště si topení organizátoři ohlídají. A taky doufám, že při příštích Slou Fashion Days budou delší workshopy nebo si lektoři připraví lehčí program, protože jsme pokaždé trochu bojovali s časem. Přece jenom, když tam chodí lidi, kteří to neznají, tak jim to trvá déle a potřebují více času.

 

slou fashion days - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

Ale i přes pár nedostatků se mi akce moc líbila a vážně doufám, že se budou Slou Fashion Days – Vánoční konat i příští rok, protože snad všechny bavila tématika udržitelnosti, slow fashion a lokálnosti propojená s Vánocemi.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •