Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejočekávanější film roku od studia Disney a Pixar - Hledá se Dory - přichází do kin a vypraví příběh modré praštěné rybky Dory, která žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem.

Konečně je to tady. Hledá se Dory přichází do kin!

1
zdroj: Falcon 1
aktualizováno 16.06.2016, 00:00 | 16.06.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Nejočekávanější film roku od studia Disney a Pixar - Hledá se Dory - přichází do kin a vypraví příběh modré praštěné rybky Dory, která žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem.

Dory žila se svými rodiči, ale už od malička měla problém s krátkodobou pamětí. Tak se bohužel stalo, že se jednoho dne ztratila a nemohla si vzpomenout na jména svých rodičů, kde jsou nebo jak vypadají. Sama se tedy toulala oceánem až narazila na Marlina, pomohla mu najít jeho syna Nema a na hledání rodičů zapomněla.

Všichni tři spolu žijí na korálovém útesu, ale Dory si zničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Nemem a Marlinem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka se Dory setkává s dávnou kamarádkou, krátkozrakou Nadějí, samcem běluhy Baileym a nerudným chobotničákem Hankem. Při prohledávání Mořského akvária si tak Dory a její přátelé uvědomí, že nejdůležitější jsou přátelé a rodina, i přes jejich nedostatky.

Na film jsem byla vážně zvědavá, protože Hledá se Nemo patří mezi moje nejoblíbenější animované filmy a zajímalo mě, jak bude vypadat "pokračování". Doufala jsem, že to bude stát za to, protože od oscarového snímku Hledá se Nemo přeci jenom uplynulo 13 let (ano, vážně byl v kinech v roce 2003). A tak jsem to šla zkouknout do kina.

Před hlavním filmem byl ještě krátký předfilm Ptáčátko, což byl roztomilý příběh malého ptáčka, který se poprvé vydal ven z hnízda hledat potravu. Potom už začal film Hledá se Dory a já napjatě čekala jaké to bude.

Samozřejmě, že jsem věděla jaká bude hlavní zápletka filmu - Dory hledá ztracené rodiče - a přišlo mi to tak trochu klišé. Ale snímek ukázal, že to klišé určitě není. Děj hezký odsýpal, takže jsem se ani chvilku nenudila a líbila se mi lehká návaznost na "první film". Kromě hlavních postav se mi líbily i ty nové, jako třeba chobotničák Hank, který nemá nikoho rád, ale i tak Dory pomůže. Nebo právě krátkozraká Naděje, která do všeho vráží.

Hledá se Dory si podle mě získá srdce fanoušků stejně jako Hledá se Nemo a já film určitě doporučuju. Navíc malá Dory (v době kdy ještě byla s rodiči) je tak hrozně moc roztomilá :).
Tak vezmi rodinu, kamarády a přítele a vyraž do kina na tenhle super animák.

Trailer:


 

Plakát: 

2
(Foto: Falcon)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •