Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letos u nás proběhl již podruhé jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se konal 16. - 23. 3. Nešlo jen o přehlídky, i když ty hrály hlavní roli, ale také ses mohla zúčastnit zajímavého doprovodného programu.

MBPFW - akce, která má styl

přehlídka
zdroj: oficiální zdroj přehlídka
aktualizováno 28.03.2016, 00:00 | 28.03.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Letos u nás proběhl již podruhé jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se konal 16. - 23. 3. Nešlo jen o přehlídky, i když ty hrály hlavní roli, ale také ses mohla zúčastnit zajímavého doprovodného programu.

V dnešním článku ti ale chci napsat právě o zmíněných přehlídkách, jaké byly modely, kdo se přišel podívat a jak se nám to s Wendy líbilo.

 

Přehlídky


Tato akce je samozřejmě hlavně o tom, aby naši čeští návrháři ukázali svou tvorbu. Já jsem se zúčastnila dvou dnů přehlídek a stejně jako vloni jsem si to moc užila. Přehlídky se mi líbily a opět jsem se přesvědčila o tom, že fashion week v Praze je na vysoké úrovni. Nejvíc u mě zabodovala přehlídka Lukáše Macháčka, Jakuba Polanky a Pietro Filipi.

 

Veronika Hejlíková
Veronika Hejlíková na přehlídkovém mole v modelu od designéra Jakuba Polanky (Foto: oficiální zdroj)

 

Lukáš Macháček


Lukáš Mácháček použil hlavně tmavé barvy a jeho modely byly krásné a nositelné. Rozhodně mě zaujalo, že všichni, kdo jeho modely předváděli měli přes hlavu černou silonku. Lukáš se k tomu v jednom rozhovoru vyjádřil tak, že chtěl, aby víc vynikly jeho modely a předvádějící vypadali víc anonymně. To se mu rozhodně povedlo a získal si pozornost všech v sále.

 

Macháček
(Foto: oficiální zdroj)

 

Macháček
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jakub Polanka


Přehlídka Jakuba Polanky byla zajímavá a objevila se v ní kromě tmavých barev i kůže. Některé modelky měly na sobě obráceně koženou bundu, tak jsem moc zvědavá, jestli to uvidím na někom na ulici. Překvapením byla v roli modelky herečka Jana Plodková a Veronika Hejlíková, kterým to na mole vážně slušelo.

 

Polanka
(Foto: oficiální zdroj)

 

Polanka
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pietro Filipi


Právě značka Pietro Filipi u mě letos asi nejvíc zabodovala, protože kromě krásných modelů měli i hezky propracovanou a zajímavou show. Značka představila dámské i pánské modely, které jdou lehce zkombinovat a skvěle se hodí na každodenní nošení. Nejvíc se mi líbil růžový kabát, který bude naprosto skvělý i do jarního šatníku a rozhodně ho nutně potřebuju.

 

Pietro Philipi
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pietro Philipi
(Foto: oficiální zdroj)

 

Street Style


Zajímavé módní kreace se neodehrávají jen na přehlídkách, ale i v ulicích. Je vidět, že lidi, kteří se o módu zajímají a baví je to, se umějí obléct a fashion week je ideální příležitost pro to, nechat se módou unést a klidně si vzít nějaký víc extravagantní model. 

 

Jana Plodková
Jana Plodková na přehlídce Jakuba Polanky (Foto: oficiální zdroj)

 

Vždycky se těším na outfity blogerek, které se této akce účastní. Letos tam byla Ina Tina, která si opět vybrala výstřední a zajímavé modely a rozhodně se nebála experimentovat. Podívat se na módní show přišla také Mia z Kissbok by Mia, Domča z dblog nebo holky z Bloges Robes.

 

Ina
(Foto: oficiální zdroj)

 

Celebrity

 

Adam Mišík
(Foto: oficiální zdroj)


Když se děje velká akce, jako je MBPFW, je samozřejmostí účast celebrit. Čím je přehlídka exkluzivnější tím víc známých osobností se na ní objeví. Mezi diváky byla například Martha Issová, Lukáš Hejlík, Ivana Jirešová, Kateřina Hrachovcová, Jitka Nováčková, Tereza Voříšková, Adam Mišík a spousta daších, kteří se přišli na módní show podívat. Já jsem vždycky zvědavá v jakých outfitech se kdo objeví, a jsem ráda, že většinou mají české celebrity na MBPFW vážně pěkné outfity.

 

Kaira
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

OUTFIT z ulic Londýna
OUTFIT z ulic Nottinghamu

  

Charita


Neděle nebyla jen vyvrcholením přehlídek, ale měla i charitativní rozměr. Uspořádala se dražba na nadaci Terezy Maxové a vybralo se úžasných 1,25 mil. Kč, které půjdou na zaplacení stipendií znevýhodněných dětí. Vždycky mě potěší, když má nějaká fashion akce i dobročinný podtext.

 

nadace
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jedinou výtku, kterou bych letošnímu MBPFW vytkla je místo konání přehlídek, což byl ateliér u Strahovského stadionu. Na jednu stranu se mi líbí, když se přehlídky konají na nějakém méně tradičním místě. Ale vadilo mi, že široko daleko nebylo kam si mezi přehlídkami jít sednou. Jelikož jsme tam nebyly autem a autobusy tam nejezdily zrovna nejlíp, mrzly jsme prostě venku. S Wendy jsme se shodly, že kdyby tam byl například nějaký stan, kam si sednout, nebo aspoň stánek Starbucks, bylo by to lepší.

 

Když to všechno zhodnotím, tak u mě letošní MBPFW zabodoval a už se moc těším na další. Co si myslíš o MBPFW? A máš oblíbené nějaké české návrháře?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •