Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Streetstyle, celebrity, blogerky, fotografové, modelky a modelové mají na Fashion Weekendu vždy důležitou roli. Ale to nejdůležitější je samozřejmě móda a módní přehlídky.

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend očima blogerky – přehlídky

přehlídka
zdroj: oficiální zdroj přehlídka
aktualizováno 08.04.2015, 00:00 | 08.04.2015, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Streetstyle, celebrity, blogerky, fotografové, modelky a modelové mají na Fashion Weekendu vždy důležitou roli. Ale to nejdůležitější je samozřejmě móda a módní přehlídky.

Wendy tě ve svém článku seznámila zhruba se vším, o co při takové akci jde. Já bych ti chtěla ukázat kolekce podzim/zima 2015, které mě na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu nejvíc zaujaly.


TIQUE BY PETRA BALVÍNOVÁ


Jedna z kolekcí, které na mě nejvíce zapůsobila je určitě kolekce Petry Balvínové. Její modely byly krásné, barevné a ženské. Hlavně pastelové kousky bych si na sebe vzala nejradši hned.
Petřiny modely jsou lehce rozpoznatelné - prolínají právě ženskost, křehkost, eleganci a vtip. " Má nová kolekce na podzim/zimu 2015 klade důraz na kvalitu materiálu a kombinuje jemnou kůži s kašmírem a krajkou v jemných barevných odstínech. Pohrává si s délkami i objemem a spojuje klasiku s futuristickými prvky,“ říká návrhářka, která založila značku TIQUE v roce 2006.

 

MBPFW přehlídky - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

MICHAEL KOVAČIK PRAGUE


Modely Michaela Kovačika mě nadchly. Použil krásné tlumené barvy a kvalitní, materiály a jeho šaty se krásně nadnášely. Návrhář se k této kolekci nechal inspirovat sebevědomou ženou, která odolává nátlakům dnešní doby, zná své kvality a nebojí se je ukázat. Michael založil svojí minimalistickou značku v roce 2013. Spojuje pohodlí a ženskost a vytváří nadčasové kousky, které nepodléhají módním trendům.

 

MBPFW přehlídky - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

PIETRO FILIPI CREATED BY DESIGNERS


Značka Pietro Filipi sází na nadčasové minimalistické střihy, kvalitní materiály a perfektní zpracování oděvů. Na českém a slovenském trhu je více než dvacet let a stojí za ní přední čeští i zahraniční návrháři. Pánská kolekce, která je dílem designéra Vladimíra Staňka, propojuje moderní business look a městský styl. Na dámské kolekci se podílel designerský tým složený z Marthy Bryxi, Margaridy Machado, Lay Sedláčkové a Anny Tuškové. A v neposlední řadě úžasnou kolekci Silverline už potřetí vytvořila Ivana Mentlová.

 

MBPFW přehlídky - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

IAM IVANA MENTLOVÁ


Úžasnou kolekci měla také značka Ivany Mentlové IAM, která je nekonvenční, kreativní, luxusní s důrazem na kvalitu střihu. Jsou pro ní charakteristické modely z pravé kůže a kožešiny. A co Ivanu inspirovalo pro kolekci podzim/zima 2015? „V kolekci na sezónu podzim/zima 2015 jsem se inspirovala odkazem 80. let – éry diska a punku,” říká návrhářka.

 

MBPFW přehlídky - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
UNITED 5 - čeští One Direction, které si zamiluješ! 
Chci mít krásné nehty a nejde to! Co s tím?

 

DANIELA PEŠKOVÁ


Návrhářka bere oděvy a oblékání jako součást sebevyjádření, naše zrdcadlo a interpretaci konečné vrstvy lidského těla.
Inspirací pro tuto kolekci jí byl domov její babičky. Bezpečně známý pocit a prostor. "Jedná se o intimní a upřímnou interpretaci pocitu, který nesváže, ale jemně obepne, schová, něžně zabalí a vyvolá stejně důvěrný stav jako místo, ve kterém se můžete cítit sami sebou," uvádí Daniela.

 

MBPFW přehlídky - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

MARTINA ŠPETLOVÁ


Kolekci Martiny Špetlové prostě nešlo přehlédnout. Zaujala mě vzory, materiály a také makeupem modelek a modelů. Návrhářka v podstatě navázala na pro sebe typické techniky a experiment s materiálem pro její tvorbu. Protkávané proužky kůže doplnila novým použitím vzorů a barevných kombinací. Martina vystudovala jednu z nejprestižnějších návrhářských škol na světě - Central Saint Martins. Své modely prodává v Miláně, Hong Kongu i Londýně, kde také žije a tvoří.

 

MBPFW přehlídky - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Která kolekce se ti líbí nejvíc?


Ještě se můžeš těšit na vlogy, které jsme s Wendy natočily a taky na outfitový článek.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •