Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Festivalová sezóna je pro mě oficiálně zahájená a zahájila jsem ji právě Majálesem v Praze. Tahle akce mi vážně přirostla k srdci a tady je článek z letošního ročníku.

Pražský Majáles 2018 minutu po minutě

majales - 3
zdroj: Archiv blogerky majales - 3
aktualizováno 25.05.2018, 00:00 | 25.05.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Festivalová sezóna je pro mě oficiálně zahájená a zahájila jsem ji právě Majálesem v Praze. Tahle akce mi vážně přirostla k srdci a tady je článek z letošního ročníku.

Dobře, není to přesně minutu po minutě, ale i tak tě provedu celým mým majálesovým dnem.

 

12:30 Přicházíme do areálu Majálesu a s námi spousta dalších, protože počasí vyšlo úplně na jedničku a mně je už teď jasné, že to bude super den. Procházíme kolem prvních stánků vysokých škol a setkáváme se s kámošema, který jsou u stánku Jobs.cz. Mají ho zaměřený na absolventy, takže jsem se tam hned musela podívat a rovnou si tam dát i ledovou tříšť, která byla naprosto boží. S kámošema jsme si koupili jídlo (jo, dala jsem si klasickýho fesťákovýho langoše, holt to k festivalům patří) a rovnou jsme se šli podívat na Lenny.

 

majales - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

13:45 Lenny hrála na Březňák stage a my jsme si kousek od stage roztáhli deku, jedli, pili a hlavně – bavili se. Lenny byla naprosto skvělá a svoji energii naprosto předala všem ostatním a její song Hello si zpívali snad úplně všichni.

 

15:10 Když Lenny dohrála, tak jsme zůstali na místě a počkali si na Marka Ztraceného. Jeho písničky jsme znali skoro zpaměti, takže jsme si celý koncert odzpívali s ním.

 

majales - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

15:50 Po chvíli jsme ale běželi na Skyline na Pepsi stage, protože ty jsou vždycky nejlepší, a i když takovou hudbu normálně neposlouchám, tak na fesťáku mě tohle baví nejvíc. Na Skyline jsme si pořádně zapařili, zaskákali a zazpívali (tedy spíš zakřičeli). Prostě pecka a jsem vážně ráda, že jsou taková Majálesová stálice.

 

17:00 Po Skylinech si jdeme na pivo (nejdřív jsme si dávali cider, ale ten bohužel později už nebyl) a taky dát si něco malého k jídlu. Na výběr tam toho bylo vážně hodně a dokonce tam byly možnosti i pro vegany. Ale já jsem si nakonec dala palačinku, která byla vážně výborná.

 

majales - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

18:50 Před sedmou začal hrát Paulie Garand, který je taky můj oblíbenec, takže jsem si ho nemohla nechat ujít. Hrál na Hitrádio stage a my jsme si tam zase rozložili deku a užívali si to nádherný počasí a dobrou hudbu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak probíhal můj první Pražský Majáles
Čas pořídit trendy šortky: Do města, na festival a rande, při kterém ti neodolá
Co obléknout na festival?

 

20:00 Když Paulie skončil, tak jsme se pomalu přesunuli zpátky na Pepsi stage, kde měl za chvíli hrát Ben Cristovao a cestou jsme si ještě poslechli Mandrage.

 

majales - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

20:30 Začal hrát Ben, na kterého jsem byla hrozně zvědavá, protože jsem ho naživo ještě neviděla. Ale bohužel musím říct, že mě celkem zklamal a nakonec mi jeho vystoupení přišlo asi ze všech nejslabší. A to ho mám normálně ráda.


21:50 Chvíli po skončení Bena se přesouváme na Majka Spirita, který měl dokonce jako hosta Rytmuse a bylo super je vidět spolu na jednom pódiu.

 

majales - 7
(Foto: Archiv blogerky)

 

23:15 Majk skončil a my jsme se pomalu chystáme k odchodu, ale stejně jsme nakonec odcházeli mezi posledníma (kromě těch, co šli na after teda) jako bychom nechtěli, aby ten den skončil.

 

0:30 Konečně jsme dorazili s přítelem domů. Sice unavený, ale zato naprosto šťastný ze skvělýho dne plnýho hudby, tancování, super lidí, jídla a pití. A mně je už teď jasný, že zítra nebudu moct mluvit, protože jsem se zase úplně vyřvala. A podle toho se pozná, že to byla dobrá akce, haha.

 

majales - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Letošní Pražský Majáles byl NEJLEPŠÍ ze všech, na kterých jsem byla a opět musím pochválit organizaci. Už jenom takové blbosti jako výběr jídla nebo dostatek záchodů byly dobře zajištěné, interpreti nastupovali včas a jejich aplikace mi celý fesťák udělala ještě příjemnější, protože jsem tam měla program a dokonce mi i dávala upozornění, kdo bude za chvíli nastupovat, takže jsem nikoho neprošvihla.

 

Já jdu příští rok rozhodně znova. Co ty?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •