Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nový film s Cate Blanchett právě vstupuje do kin. Jeho téma není zrovna tuctové, protože film vypráví příběh dvou žen, které se do sebe zamilují v Americe a 50. letech, kdy bylo něco takového postaveného mimo zákon.

RECENZE: Carol, milostné drama mezi dvěma ženami

Carol
zdroj: oficiální zdroj Carol
aktualizováno 22.04.2016, 00:00 | 22.04.2016, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Nový film s Cate Blanchett právě vstupuje do kin. Jeho téma není zrovna tuctové, protože film vypráví příběh dvou žen, které se do sebe zamilují v Americe a 50. letech, kdy bylo něco takového postaveného mimo zákon.

Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná elegantní dáma Carol (Cate Blanchett) se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou. Obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou nákloností a brzy mizí nevinnost prvního setkání a začíná se mezi nimi rozvíjet milenecký vztah. Carol je ale vdaná žena a matka a v Americe 50. let byl vztah dvou žen nepřijatelný a nezákonný.

 

Carol
(Foto: oficiální zdroj)

 

Moje hodnocení


Téma filmu mě hned zaujalo, protože láska dvou žen v 50. letech v Americe byla něco naprosto zakázaného. Líbily se mi kostýmy, hlavně Cate Blanchett, která měla vždy perfektní šaty, make-up i vlasy. Ve filmu nosí hodně elegantní modely a kožichy. Obě herečky, jak Cate tak Roony Mara, podaly skvělý herecký výkon plný emocí a taky milostných scén. Bavilo mě vidět jak se Cate Blanchett zhostila téhle role, protože ve filmu je, jak už jsem psala, hodně milostných scén. Zahrála to tak, že jsem jí lásku k mladé prodavačce vážně věřila. Nicméně film jako celek mě nějak hodně neoslovil. Jsem ráda, že jsem ho viděla, ale znovu bych na něj asi nešla.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECENZE: Zimní válka je povedená fantasy podívaná

 

 

Zajímavosti


Film vznikl na základě knihy, která byla vydaná v roce 1952 a její autorka Patricia Highsmith se k autorství přiznala až skoro po 40 letech.


Milostné drama Carol získalo 6 nominací na Oscara a 5 nominací na Zlaté Glóby.


Cate Blanchett a Rooney Mara se při natáčení hodně spřátelily. Při scénách s telefonováním (které herci točí většinou sami) spolu herečky doopravdy mluvily.

 

Režie: Todd Haynes
Hrají: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Sarah Paulson, Jake Lacy0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •