Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bylo nebylo...

RECENZE: Popelka

Popelka
zdroj: oficiální zdroj Popelka
aktualizováno 19.03.2015, 00:00 | 19.03.2015, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Bylo nebylo...

Malá holčička jménem Elka žije s maminkou a tatínkem obchodníkem v krásném domě v lesích. Maminka bohužel onemocní a umře, takže zůstanou s tatínkem sami. Ten se ale znovu ožení. Protože Elka má tatínka velice ráda, snaží se být hodná ke své maceše (Cate Blanchett) i jejím dvoum dcerám. Když její otec nečekaně zemře, zůstane Elka s macechou a nevlastními sestrami úplně sama. Zanedlouho si z ní udělají služku, a protože je pořád umouněná od popela, začnou jí říkat Popelka. Jednou se setká v lese s pohledným cizincem, který se jí představí jako učedník na zámku. Nemá ani tušení, že jde o prince (Richard Madden). Záhy na to jsou všechny dívky pozvány na královský bál, kde si má princ vybrat nevěstu. Popelka doufá, že se tam znovu setká s učedníkem Kitem. Macecha jí zakáže na bál jít a dokonce jí roztrhá šaty, aby tomu zabránila. Naštěstí se objeví kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která svými kouzly navždy změní Popelčin život.

Můj pocit

Musím se přiznat, že mě pohádka moc nenadchla. A to jsem vážně velký fanda pohádek. Místy to bylo až moc přeslazené a zdlouhavé. Navíc neustálé opakování: „Buď odvážná a laskavá“ mi už lezlo na nervy. Ale musím ocenit, že příběh jako takový byl zpracovaný hezky. Hlavně jsem ráda, že to je opravdu klasická Popelka, a ne nějaká moderní přeefektovaná verze.

To co mě nadchlo byly kostýmy, protože byly propracované do posledního detailu. Hlavně Popelčiny šaty na ples byly vážně dokonalé – jako z pohádky :). Moc se mi také líbila Cate Blanchett v roli macechy a Helena Bonham-Carter jako víla kmotřička.

Hodnocení

CSFD: 77%
Já: 70%

Shrnutí

Distributor: Falcon
Dobrodružný, drama, rodinný, romantický, fantasy
USA, 2015, 105 min
Režie: Kenneth Branagh
Scénář: Chris Weitz
Kamera: Haris Zambarloukos
Hudba: Patrick Doyle
Hrají: Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Hayley Atwell, Richard Madden, Stellan Skarsgård, Lily James, Holliday Grainger, Sophie McShera, Nonso Anozie, Derek Jacobi, Ben Chaplin, Andrew Fitch, Eloise Webb

Trailer:

 

Fotografie z filmu

Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)


Popelka
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •