Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jsme se s přítelem rozmýšleli, kam pojedeme letos k moři, tak jsme se rozhodovali mezi několika destinacemi... a nakonec jsme zvolili Marsa Alam v Egyptě. Věděli jsme, že to tam bude hlavně válecí dovolená a sami jsme byli zvědaví, jestli nás...

Zápisky z dovolené v Marsa Alam (Egypt)

egypt - 5
zdroj: Archiv blogerky egypt - 5
aktualizováno 02.09.2018, 00:00 | 02.09.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Když jsme se s přítelem rozmýšleli, kam pojedeme letos k moři, tak jsme se rozhodovali mezi několika destinacemi... a nakonec jsme zvolili Marsa Alam v Egyptě. Věděli jsme, že to tam bude hlavně válecí dovolená a sami jsme byli zvědaví, jestli nás to bude bavit.

A víš co? Bavilo.


Letěli jsme hned den po tom, co jsem odevzdala diplomku, takže to byl zasloužený relax. Vybrali jsme si destinaci Marsa Alam kvůli jejím krásným korálům. Bydleli jsme v hotelu Radisson Blu, který byl super a asi nejvíc jsme byla nadšená z bazénu, protože na dovolený snad není nic lepšího než infinity pool. Takže už dopoledne jsme byli u bazénu a tak od 11 hodin si užívali all inclusive (čti gin s tonikem).

 

egypt - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Samozřejmě jsme nebyli celou dobu jen na hotelu, ale jeli jsme na šnorchlovací výlet a do přístavu Port Ghalib. Šnorchlování bylo naprosto super a Rudé moře je prostě neuvěřitelně bohaté na mořský život. Viděli jsme velké mořské želvy, spoustu barevných rybiček, korálů a dokonce i rejnoka.
 

egypt - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Výlet do Port Ghalib jsme si taky užili. Je to fajn místo na nákup suvenýrů, koření a různých čajů. Překvapivě nebyli Egypťani nějak hodně vlezlí, a i když nám nabízeli věci z jejich obchůdků, tak respektovali naše ne. Samozřejmě jsme si tam nakoupili pár suvenýrů, ať už pro nás, nebo pro naše blízké. Taky jsme koupili koření a ibiškový čaj, který naprosto miluju.
 

egypt - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co si zabalit k moři?
I prázdniny bez moře můžou být zábava
Menstruace na dovolené - co s tím?

 

V Marsa Alam jsme byli na týden a řekla bych, že to stačí. Koupali jsme se, opalovali, četli si, odpočívali a prostě si to tam užili. A příště dáme zase nějakou dobrodružnou dovču. Naposledy jsme byli na pořádně dobrodružné dovče v Thajsku, tak mrkni na článek.

 

egypt - 4
(Foto: Archiv blogerky)Přemýšlíš, že bys do Egypta vyrazila taky? Tak tady je malé shrnutí:


Plusy

 

+ super na šnorchlování/potápění
+ vždycky jisté hezké počasí
+ hodně muziky za málo peněz
+ velký výběr skvělých hotelů
+ odpočinková dovča
 

Mínusy

 

- mimo hotel nemáš moc kam jít
- výlety nejsou úplně levné

 

Byla jsi na dovolené v Egyptě? Dej mi vědět v komentářích!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •