Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Homosexuálové po celém světě jsou odsuzováni pro to, kým jsou. Pro to, co si ani nevybrali, co bylo určeno dřív, než se vůbec narodili. Ale proč vlastně?

Gay, lesbička, bi. No a?

Lesbičky a gayové
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Lesbičky a gayové
aktualizováno 15.03.2012, 00:00 | 15.03.2012, 00:00 | Karolína Kubínová/Krasna.cz

Homosexuálové po celém světě jsou odsuzováni pro to, kým jsou. Pro to, co si ani nevybrali, co bylo určeno dřív, než se vůbec narodili. Ale proč vlastně?

Každý den slyším od lidí kolem mě, ať už na adresu mou, nebo někoho jiného slova "je to jen trapná buzna". Krom toho, že takoví lidi mi dokazují, proč můj nejlepší kamarád nemá rád heterosexuální lidi, neuvědomují si, že nám tím ubližují - ne fyzicky, ale duševně. Bolí to, když si každý den všímáš toho, jak nezapadáš mezi ostatní, jak tě odsuzují mnohem dřív, než tě poznají.

Neříkám, že jsou takoví všichni, to rozhodně ne. Ale pro spoustu lidí hlásících se ke čtyřprocentní menšině je život v naší společnosti naprosto zdrcující - homofobové bohužel ještě ani zdaleka nevymřeli, pořád se ještě někteří lidé bojí, že by snad byla homosexualita nakažlivá podobně jako chřipka. Nemluvě o tom, že spousta "jinak orientovaných" má rodiče s přesně takovými názory. A co máš potom dělat, když se bojíš, že tě vlastní rodiče vykopnou z domu, když jim tohle přiznáš?

Znám spoustu lidí, jejichž rodiče si mysleli, že je dokáží změnit, že dokážou "zvrátit" jejich sexuální orientaci a udělat z nich "normální lidi". Většinou za tím stálo náboženské přesvědčení. V žádném případě se jim to však nepodařilo - dosáhli jen toho, že jim dítě buď uteklo z domu, nebo že ho stres a věčné návštěvy psychiatrů naprosto zlomily. Opravdu to za to stojí?

PŘEČTI SI TAKÉ:
Z tvého kámoše se vyklubal gay. Co teď?
Osm hlavních příčin nevěry. Odhal je!

Myslím si, že by si lidé měli uvědomit jednu věc - být homosexuál není nic špatného nebo nepřirozeného a my, kteří takoví jsme, s tím nemůžeme nic dělat! Nevybrali jsme si to, nezlehčuje nám to život a lidé, kteří se s námi jen kvůli sexuální orientaci nebaví, odsuzují nás, nebo zakazují svým dětem se s námi bavit, nám to taky moc neusnadňují. Bolí nás dívat se na to, jak nás ostatní odsuzují, jak nikdy nikam nezapadneme - pokud nebudeme bydlet v Americe, nebo se zdržovat v gay barech (a na Vinohradech). Tak proč nám to děláte tak těžké? Proč nás soudíte, když nás neznáte?

To, že je člověk gay, přece neznamená, že je špatný - naopak, znám spoustu gayů a lesbiček, kteří dodržují zákony, nepijí, nekouří, chovají se slušně, a i přesto mají menší šanci adoptovat dítě, než alkoholik hulící jako tovární komín. Opravdu je tohle správné? Pokud ano, nemá pro mě už prakticky ani smysl dál žít v této zemi. Pro mě a desetitisíce dalších lidí.

 

Článek pro tebe napsala blogerka Caroline K. z hide-me.blog.cz.26 hlasů
Vaše hodnocení