Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vlasy jsou sami o sobě jedno velké téma a většina dívek v srdci touží po dlouhých a zdravých vlasech, ale stále se dopouští chyb. Tak si pojďme shrnout hezky od začátku na co dbát, a jak o svou hřívu správně pečovat.

Chceš dlouhé a krásné vlasy?

Vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy
aktualizováno 16.03.2014, 00:00 | 16.03.2014, 00:00 | Karolína Lachmanová/Krasna.cz

Vlasy jsou sami o sobě jedno velké téma a většina dívek v srdci touží po dlouhých a zdravých vlasech, ale stále se dopouští chyb. Tak si pojďme shrnout hezky od začátku na co dbát, a jak o svou hřívu správně pečovat.

Před mytím si vlasy pořádně rozčeš a můžeš je namazat i speciálním olejem. Vlasy vždy česej od konečků, nikdy si je nečesej od kořínků, zbytečně si je lámeš a trháš. Hřebeny jsou sami o sobě nejlepší tkz. tupírovací a postupně a pomalu rozčesávat.


Vždy si zvol správný šampón na svůj typ vlasů. Když si šampónuješ hlavu, nikdy si tam šampón nenechávej dlouho - vlasy to vysušuje. Používej balzám, vlasy půjdou lehce rozčesat a zjemní se. Balzám vmasíruj a ihned opláchni, jinak se ti vlasy zmastí. Hlavně pořádně vymýt!


Z mokrých vlasů opatrně rukama či ručníkem vymačkej vodu. Nikdy je ručníkem nedrhni, tim je lámeš. Vlasy opatrně pročeš, nejlepší je předtím použít sprej ulehčující rozčesávání. Pokud nespěcháš, uděláš nejlépe, když necháš vlasy volně schnout. Nikdy nechoď spát s mokrými vlasy, vlasy se lámou a ničí. Pokud potřebuješ jít spát brzy, vlasy vyfénuj s použitím ochranného spreje nebo masky proti horkému vzduchu. Střídej horký a studený vzduch a fénuj je z rozumné vzdálenosti.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

3 SUPER účesy pro dlouhé vlasy
Toužíš po dlouhých vlasech? Vyzkoušej keratinovou metodu
Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů

  
Vlasy si nežehli, ani nepoužívej kulmu, pouze opravdu vyjimečně. Nezapomeň na ochranu proti horku. Měj na paměti, že přirozenost je nejhezčí a nenič si vlasy zbytečnými barvami, abys na to potom nedoplatila jako já. Pokud máš opravdu potřebu své vlasy barvit, zkus jen melíry, abys je tolik neničila.

 

Konečky si stříhej nejméně jednou za půl roku a pečuj o ně speciálním olejem. Jednou týdně dopřej vlasům masku a jednou za čas můžeš i domácí masku (vejce, olej..). Nemyj si vlasy každý den, budou se ti o to více mastit.


Před dodržováním těchto pravidel

Jak na zdravé vlasy? - 3
Už hodně stará fotka mých zdevastovaných vlasů žehlením a domácím barvením peroxidem. Zastav to, dokud je čas. (Foto: Archiv blogerky)

 

Po dodržování

Jak na zdravé vlasy? - 4
Vlasy si už nežehlím 3 roky. Chodím na melíry a po zničených vlasech už není skoro ani památky. Je to boj na dlouhou trať, ale stojí to za to. A když se budeme snažit, každá z nás bude mít zdravou hřívu do půlky zad. (Foto: Archiv blogerky)20 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •