Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslím, že jsem viděla snad každý horor.

Nejlepší horory

horor
zdroj: Thinkstockphotos horor
aktualizováno 18.10.2014, 00:00 | 18.10.2014, 00:00 | Karolína Lachmanová/Krasna.cz

Myslím, že jsem viděla snad každý horor.

U některých jsem měla hlavu téměř pod peřinou, u jiných jsem chtěla spíš mlátit hlavou o zeď, jak mohli něco tak trapného vůbec natočit.

Někdy mají dobrý námět, ale totálně to nezvládají natočit. Jindy to vyústí jen ve strašidelný film bez jediného úmrtí, anebo je to naopak krvák bez pointy.

Kvůli tomu jsem se rozhodla vybrat 3 horory, které za podívání stojí a nejsou jen další ztrátou času.


1. SINISTER

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi
USA, 2012, 110 min

Vypráví o otci od rodiny, který píše knihy inspirované zločiny. Svou rodinu nastěhuje do domu, ve kterém se stala jedna ze sérií vražd, a poté na půdě nachází krabici s nahrávkami jednotlivých zločinů. Každý zločin je spáchán tak, že je vyvražděná celá rodina, pokaždé jiným brutálním způsobem a zmizí jedno dítě.

Pátráním po vrahovi však zkříží cestu něčemu nadpřirozenému a ohrozí tak svoji rodinu.

Za mě jeden z nejlepších hororů poslední doby. Nejen, že je jako jeden z mála opravdu děsivý, ale i nečekaný. Má příběh a není to pouhé nesmyslné vraždění.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Pátek třináctého je tu. Proč se ho vlastně máme bát?
Filmy, které za to stojí!
Nejlepší hororové jednohubky, které stojí za zhlédnutí!


2. V ZAJETÍ DÉMONŮ

Horor / Thriller
USA, 2013, 112 min

Film je natočený podle skutečných událostí a vypráví o proslulých vyšetřovatelech (manželé Warrenovi) paranormálních jevů, kteří jsou pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině, kterou obtěžuje zlý duch. Stane se to nejděsivějším případem v jejich životě a oni jsou nuceni se utkat s temnými silami.

Tenhle horor mi přijde také skvěle zvládnutý a opravdu děsivý. Jediné co mě mrzelo, že v podstatě tu děsivost nepodtrhuje žádné úmrtí.


3.CHRAŇ NÁS OD ZLÉHO

Krimi / Horor / Thriller
USA, 2014, 119 min

Film od tvůrců Sinistru. Momentálně běží v kinech. Příběh vypráví o policistovi, který vyšetřuje řadu nejasných, záhadných zločinů. Nakonec své síly spojí s knězem, který mu ukáže, že ne za každým zločinem musí být člověk. Společně se pak vypořádávají s démonickými posednutími, která řádí v jejich městě.

Nevěděla jsem, co od filmu čekat. Nakonec mě mile překvapil. Opravdu děsivý, až jsem si v kině cpala ruce do očí, a dokonce i vtipný, když parťák hlavního hrdiny trousil vtipné poznámky. Film mi připadá zdařilý. Jediné, co mě zklamalo, je šťastný konec, ale díky za něj, jinak bych se nešla sama vyčůrat.16 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •