Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Být sama sebou je pro někoho těžké, ale nevzdávej to a zkus to. Uvidíš, že budeš spokojenější.

Přestaň být nikým jiným, buď sama sebou!

Závist
zdroj: Thinkstockphotos Závist
aktualizováno 04.01.2013, 01:51 | 04.01.2013, 01:09 | Karolína Lachmanová/Krasna.cz

Být sama sebou je pro někoho těžké, ale nevzdávej to a zkus to. Uvidíš, že budeš spokojenější.

Vidíš holku a chceš být jako ona? Je krásná a úspěšná a ty své názory střídáš jak ponožky, jen abys jí byla co nejvíc podobná? Chceš stejné oblečení a říkáš všechny její fráze? Holka, to není správně! Třeba si to neuvědomuješ, ale každopádně bys to měla změnit.

Ona je tak úžasná

Když se na ni podíváš, nevidíš nic špatného, připadá ti dokonalá a cokoliv vysloví, je naprosto správně. A ty se jen trapně koušeš do rtu závistí a přemýšlíš, jak být jako ona. Do obličeje jí to ale nepřiznáš. Chceš být taky dobrá, ale cokoliv uděláš, je tak hrozně trapné. Už to vzdáváš, ale proč? Chceš být jako někdo jiný? Vždyt to přece nejde! Vždyt jde jen o to si věřit a nehrát si na nic.

Nesnaž se! Buď!
Věř si! To je hlavní bod. Každá holka je úžasná a krásná, ale platí to především, když je sama sebou a ne když si na něco jen hraje. Ani ta nejlepší hra není dokonalá. Tak se na to vykašli a začni věřit sama v sebe! To, že máš nejraději jahodovou zmrzlinu, není o nic horší než vanilkovou. Tak neměň své názory jen podle okolí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nemusíš závidět, stačí být lepší!
Kam až může dojít závist

Pokud tu holku, co každý nesnáší, máš ráda, tak se to neboj říct. Protože jestli se budeš bát říct svůj názor nahlas, nikdo ho neuslyší. Když ukážeš, že na to máš, budou ti věřit i ostatní. Neříkej, že když se trošku upravíš, tak se sama sobě nelíbíš?

Ale nezapomínej, že hloupým kritizováním a pomluvami akorát ukážeš, jak moc špatně na tom po psychické stránce jsi. Nedokážeš se smířit s tím, kdo jsi, a tak všem říkáš, že na nich je něco špatně, abys měla pocit, že jsi lepší. Jakmile tě osloví jakýkoliv kluk, vyspíš se s ním, je ti to jedno, ať je klidně mladší, ošklivý... Ty to uděláš jen proto, abys měla pocit, že tě někdo chce.

Jednou mi jeden hrozně chytrý kluk řekl jednu věc: "Jsi taková, jaká chceš být!" A víš co? Je to pravda. Jen někteří jsou líní, nemají vkus a závidí těm, kteří si ten svůj živůtek udělali takový, jaký chtěli. Nikdo nemá v životě nic zadarmo, takže se buď snaž, a nebo to vzdej, ale každopádně přestaň své okolí obtěžovat svými nářky a hloupým kritizováním ostatních.

Nesrovnávej se s ní! Každá jste jiná! Ani jedna není lepší
Pokud se tedy nechováš jako závistivý maniak, který jí bude neustále cpát své názory, a to, co je na ní špatně. I když nic neuvidíš. Ale tím, že ji budeš shazovat, si budeš připadat hezčí. Chudák holka. Ona nemůže za to, že jí závidíš!

Když každý den, jen co ji uvidíš, si s ní budeš porovnávat vlasy a oblečení, těžko ti to na tvém sebevědomí přidá. Nauč se mít sama sebe ráda taková, jaká jsi, bez toho, aby ses snažila být nikým jiným. Ale zase to nepřeháněj. Pokud jsi oblečená v hadrech od Vietnamců, nakupuješ jednou za rok a na hygieně ti taky moc nezáleží, nehraj si na něco, co nejsi. Buď sebevědomá, ale ne namyšlená socka.

Každá holka je krásná, ale každá jinak. Nemůžeš vedle sebe někoho postavit a říkat, kdo je hezčí. Tak se přestaň starat o ostatní a starej se o sebe. Zapracuj na sobě.

Zaměř se na sebe
Místo hloupého přemýšlení o tom, kdo je hezčí, se zamysli nad sebou. Zřejmě ti na tobě něco vadí, jinak bys neřešila ostatní. Máš hromadu akné, zničené vlasy a nemáš žádné hezké oblečení? Za to ale nikdo nemůže a tím, že budeš na ostatní hnusná a budeš se snažit být jako ta hezká holka, budeš pouze trapnější.

Nevymlouvej se, že nemáš peníze nebo že nevíš, jak se hezky namalovat. Protože kdyby ses snažila, už dávno by ses nemusela chovat jak závistivá nána. Nemusíš mít oblečení za tisíce, nejde ani o to, jestli jsi hezká, jde o to, jaká jsi. Pokuď si zlá nebo se chováš jak namyšlená nanča, těžko tě bude mít někdo rád.

Sama moc dobře vím, že když my holky opravdu něco chceme, dostaneme to. Bez hloupého dokazování nebo pomlouvání. Nesnáším zlé lidi. Takže tenhle článek je věnovaný všem těm holkám, které už takové nechtějí být. A doufám, že ještě nějaké takové jsou. Ty, které si nehrajou na něco, na co nemají a neničí život těm, kteří za to nemůžou.14 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •