Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zjistila jsem, že posledních pár týdnů, co je hezké počasí, trávím čas převážně venku. Do parku si většinou chodím jen číst a tudíž relaxovat, ale když pracuji na počítači nebo dělám věci do školy, zásadně si sedám na balkon.

5 tipů na vylepšení letního balkonu

Lenost
zdroj: Thinkstockphotos Lenost
aktualizováno 05.08.2018, 00:00 | 05.08.2018, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Zjistila jsem, že posledních pár týdnů, co je hezké počasí, trávím čas převážně venku. Do parku si většinou chodím jen číst a tudíž relaxovat, ale když pracuji na počítači nebo dělám věci do školy, zásadně si sedám na balkon.

Jestli si i ty chceš zpříjemnit dny na balkoně, nechodíš na něj ráda nebo nevíš, co s malým prostorem, mám pro tebe pět tipů na to, jak si dekorovat místo, které může být útulnou schovávačkou před okolním světem!

 

1) Houpací křeslo


Houpací křeslo je mojí láskou odmalička. Strašně jsem záviděla mé bývalé sousedce, které rodiče přimontovali houpačku do paneláku. Pokud jsi i ty měla takový sen, přenes ho na balkon! Houpací křeslo bude jednak pohodlné, ale hlavně i stylové. Horší je omezenost míst, dvě vedle sebe budou potřebovat větší rozestupy.

 

2) Houpací síť


A jestli nechceš houpací křeslo, vyber houpací síť! To je pro mě snad ještě větší představou klidu a relaxu než minulý balkon. Nemáš chuť jen popojít a skočit si do sítě, aby ses mohla v klidu jen houpat a nasávat okolní vzduch?

 

3) Útulná letní postel

Nejsem si jistá, kde bys musela takový balkon mít, aby sis mohla bezstarostně udělat letní postel. Občas totiž zaprší v každém ročním období, a tak bude tato "sranda" trochu obtížnější na údržbu. Pokud ovšem máš krytý nebo vnitřní balkon, závidím ti! Můžeš si totiž vytvořit oázu klidu a lenošení, kde se rozhodně bude skvěle koukat na filmy nebo číst knihy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nech přírodu, ať ti pomůže
Bydlení slavných: Hnízdečko lásky Beyoncé a Jay-Z
Ať má tvůj pokoj styl

 

4) Spousta zeleně


Není to až tak neobvyklé, ale i tak to musím zařadit do pěti nejlepších bodů. Pokud si jednoduše nemůžeš dovolit vlastní zahradu, přesuň si kousek přírody aspoň na balkon!


5) Světýlka

Jestli existuje něco, co mě rozhodně nikdy neomrzí, pak to jsou světýlka. V zimě tvoří nádhernou vánoční atmosféru na stromečku, na podzim je ověšuji po záclonách a zdobím jimi poličky společně se svíčkami a přes léto rozhodně patří na balkon! Pokud nemáš v blízkosti zásuvku, kup si světýlka na baterky. Vybírej nejlépe ty, kterým se baterky dají vyměnit - v případě, že jsou baterky nevyměnitelné, raději nekupuj. Rychle ti přestanou svítit a můžou letět do koše dřív, než si je stačíš pořádně užít.

 

A co ty, máš nějaké osvědčené tipy na vylepšení letního balkonu?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •