Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Téměř každá dívka toužila být jako malá princeznou, zvěrolékařkou nebo modelkou. Pokud to některé z vás vydrželo a toužíš se stát poslední zmiňovanou postavou, tedy modelkou, určitě tě bude zajímat průběh celého castingu.

Jak probíhá modelingový casting?

Modelka
zdroj: Thinkstockphotos Modelka
aktualizováno 19.12.2016, 00:00 | 19.12.2016, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Téměř každá dívka toužila být jako malá princeznou, zvěrolékařkou nebo modelkou. Pokud to některé z vás vydrželo a toužíš se stát poslední zmiňovanou postavou, tedy modelkou, určitě tě bude zajímat průběh celého castingu.

Já jsem se takového castingu zúčastnila rovnou u dvou různých agentur, takže jsem se rozhodla předat zkušenosti dál.

 

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že každá agentura má castingy trochu jiné a ve spoustě věcech se můžou lišit.

 

Co musím mít s sebou?


V podstatě nic nepotřebuješ. Například pokud bys postoupila do dalšího kola, pak si bereš své vlastní plavky a nějaké boty na podpatku. Na první casting ale nic nosit nemusíš.

 

Jak přesně to probíhá?


Přijdeš na místo a dojdeš si pro formulář, který vyplníš. Většinou se skládá z informací jako je barva vlasů, zda jsou barvené, tvá výška, věk, bydliště, dostudovaná škola (vzdělání) a podobné obecné otázky. Poté čekáš, než na tebe přijde řada. Promluvíš si s porotou, pak tě změří, vyfotí a můžeš jít. Nic dalšího v tom není.

 

Platím něco?


Ne, na castingu rozhodně nic neplatíš. A ani později, pokud by ses do agentury dostala, neplatíš žádné "poplatky". Případné výdaje ti strhávají z tvého výdělku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak jsem si užila casting Schwarzkopf Elite Model Look
Zkusila jsem si casting
Neboj se castingu na modelku - co tě čeká a nemine?

 

Na jaké otázky se na castingu ptají?


Tohle je individuální, záleží na tom, co zmíníš ve formuláři, nebo jak dobře dokážeš rozvést věty. Mě se ptali na mé schopnosti co se týče cizích jazyků, na jakou školu plánuji jít (byla jsem tam v deváté třídě), zda mám barvené vlasy, jestli ráda cestuji, kdo mě k modelingu přivedl, jestli mám nějaké vzory nebo kolik obyvatel má moje město. Tohle asi naplánovat bohužel nejde, takže spíš se snaž uvolnit a odpovídat přirozeně.

 

Jak dlouho to celé trvá?


Záleží, kdy přijdeš. Čekání na "pohovor" se může protáhnout třeba i na hodinu nebo déle, každopádně čekáš na cca pětiminutový rozhovor, měření a focení trvá taktéž nejdýl pět minut a pak můžeš jít. Nic převratnýho.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •