Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vždy mi připadalo, že jsem takovou tou tichou myškou já. Poslední dobou jsem ale začala zjišťovat, že jsem celkem komunikativní a sebevědomý typ.

Jak se mít ráda?

Přestaň si stěžovat a něco dělej
zdroj: Thinkstockphotos Přestaň si stěžovat a něco dělej
aktualizováno 27.07.2017, 00:00 | 27.07.2017, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Vždy mi připadalo, že jsem takovou tou tichou myškou já. Poslední dobou jsem ale začala zjišťovat, že jsem celkem komunikativní a sebevědomý typ.

Takovou jsem ale nikdy nebyla a stávala jsem se jí (a pořád stávám) postupně. Zkusila jsem se zamyslet nad věcmi, které mi k tomu dopomohly. Doufám, že třeba pomůžou i tobě.

 

Narovnej se


Tohle je problém hlavně pro vysoké dívky, ale tady nejde jen o hrbení se jako takové. Když se narovnáš, dáváš tím okolí najevo, že si věříš. Že jsi sebevědomá, duchaplná osoba a jen tak ničeho se nebojíš. To nevadí, že si to ZATÍM v nitru nemyslíš. Hlavní je, že tím začneš přesvědčovat své okolí. Když se hrbíš, stahuješ se do svého světa a uzavíráš se styku s okolím.

 

Neříkej "možná", říkej "určitě"


Stůj si za tím, co chceš dělat. Co uděláš. Nikdy neříkej možná. Buď rozhodná v tom, co děláš. Pokud víš, že na to prostě nemáš, nedělej si zbytečné starosti a řekni ne. Pokud víš, že to zvládneš, řekni ano. Žádné možná, snaž se tohle slovíčko vypustit ze svého slovníku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nízké sebevědomí? A proč?
Chybí ti sebevědomí? 7 tipů, jak si víc věřit!
5 kroků k cílevědomosti a sebevědomí

 

Nesrovnávej se s ostatními


Každý z nás je jiný. Nesrovnávej se s nikým, protože všichni jsme originál. Na každé dívce je něco krásného, něco zajímavého. Nemá cenu si říkat "Pořád má menší nos než já? Proč má plnější rty?" Protože odpověď je lehká. Má třeba menší prsa než ty, je nižší nebo nemá tak husté vlasy. Jednoduše se s tím vůbec netrap a naopak si na sobě zkus najít něco, co ostatní nemají.

 

Dávej si cíle


To mi pomohlo opravdu hodně. Klidně si je někam piš. Je naprosto jedno, jestli se chceš učit dvě hodiny denně, napsat článek třikrát do týdne nebo třeba jen zajít do krámu a na něco se zeptat prodavačky (pokud se bojíš kontaktu s cizími lidmi). Překonávej se a snaž se plnit tvé cíle. Když je pak splníš, klidně se pochval. Ačkoliv to zní blbě, pochval se. Je lepší žít a mít cíle, než jen přežívat.

 

Najdi věc, ve které jsi dobrá


a vylepšuj se v ní. Nebo jen prostě dělej věc, která tě baví. Hlavně netvrď, že žádnou nemáš. Každ člověk má jiné zájmy, někdo jezdí na koni, jiný vybarvuje mandaly. Je to úplně jedno, nikdo se ti nebude smát. Když si najdeš věc, ve které se budeš snažit vylepšovat a ty postupy uvidíš, zvedne ti to sebevědomí. Hrozně moc.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •