Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro někoho naprosto primitivní otázka, pro někoho nadlidský úkon. Ne každý z nás je sebevědomý, přátelský a dokáže se bavit s každým na potkání.

Jak si najít přátele na střední

Štastní přátelé
zdroj: Thinkstockphotos Štastní přátelé
aktualizováno 14.08.2017, 00:00 | 14.08.2017, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Pro někoho naprosto primitivní otázka, pro někoho nadlidský úkon. Ne každý z nás je sebevědomý, přátelský a dokáže se bavit s každým na potkání.

A co si budeme nalhávat, v období střední školy je člověk většinou nejvíce emotivní, prochází si pubertou, může se objevovat strach se selhání, deprese a podobné pocity. I já jsem si něco podobného zažila, proto ti přináším několik tipů, jak se s tím vypořádat.

 

Brigáda


Úplně první bod musí být rozhodně tohle, protože to je věc, která mi pomohla ze všeho nejvíc. Samozřejmě je důležité si i vybrat správnou brigádu, kde budeš mít kontakt s lidmi. Rozhodně tak neber točení zmrzliny v samostatném malém krámečku nebo nějaký obchůdek s oblečením, kde budeš ve skladu rozbalovat krabice. Já jsem si vybrala kavárnu, což byla moje nejlepší volba. Díky tomu, že nás je tam kolem dvaceti lidí, holek i kluků, různých věkových kategorií, je tam vždycky sranda a do práce se těším. Navíc si člověk vydělá peníze a nemusí být tolik závislý na rodičích.

 

Zájmový kroužek


Tohle zní možná trochu americky a taky trochu trapně, ale pokud nějaká ta možnost je, ber ji. Mám na mysli kroužky, které spadají pod školu. Nějaký sport, cizí jazyk nebo třeba školní noviny. U nás taková možnost není, ale věř mi, že je to opravdu jednoduchý způsob, jak si najít nové přátele. Navíc potkáš lidi z různých ročníků, což jsou taky jen samá pozitiva.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč nemáš žádné kamarády?
Než poprvé vstoupíš na střední školu
Udělej si ve škole kámoše hned v září

 

Kavárny, párty, kluby


Ne každý člověk tráví rád páteční večery v klubech, rozhodně to ale neznamená, že bys měla zůstávat doma. Co zkusit nějakou kavárnu či čajovnu? Kdy naposledy sis zašla sama do kavárny? Vůbec? Naprav to! Můžeš si vzít s sebou notebook, knížku nebo učení do školy. Nikdy nevíš, koho můžeš potkat.

 

Známý představí známého...


Nejjednodušším způsobem, jak se s někým seznámit, je nechat se seznámit kamarádem. Zní to složitě, ale vůbec tomu taky není. Jednoduše se zeptej nějakého kamaráda, zda by tě někam nevzal nebo neseznámil s někým dalším. Není to ošemetné, kamarád to určitě pochopí.

 

Buď svá


Zdá se ti, že tento krok se omílá snad úplně v každém návodu a každé příručce, která se týká vztahů? No, máš pravdu. Je to totiž ten nejdůležitější bod - jen tak si můžeš najít přátele. Pokud si budeš na něco hrát a tvým pomocníkem bude přetvářka, může to ze začátku fungovat, později se ale stejně ukáže pravda a budeš zase tam, kde jsi začala.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •