Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Éra největšího blogování byla někdy kolem roku 2010, možná i trochu dříve. Lidé zakládali své blogy jako zběsilí za účelem psaní toho, co snědli, s kým se potkali nebo co si koupili nového.

Jak vybrat adresu blogu

blogování - 1
zdroj: Thinkstockphotos blogování - 1
aktualizováno 12.02.2019, 00:00 | 12.02.2019, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Éra největšího blogování byla někdy kolem roku 2010, možná i trochu dříve. Lidé zakládali své blogy jako zběsilí za účelem psaní toho, co snědli, s kým se potkali nebo co si koupili nového.

Byla to taktéž éra adoptování pixelek nebo virtuálních měst (což určitě teď ty, které jsou opravdovými nováčky, vůbec nepochopily). V dnešní době přichází druhá blogová éra, která už ale spíš existuje za účelem vytvoření jakéhosi portfolia pro všechny influencery, instagramery a youtubery. U takových lidí je úplně jednoduché, jakou adresu vybrat - jednoduše svoje jméno, pod kterým vystupují na sociálních sítích. Jak si ale vybrat adresu, pokud opravdu chceš psát a být tím správným blogerem?

 

Vlastní jméno nebo přezdívka, pod kterou budeš vystupovat na blogu, není vůbec špatný nápad. Pokud se vyloženě nechystáš přezdívku měnit, je to dokonce naprosto ideální. Já vystupuji pod přezdívkou Kerr Cani, popřípadě Kerr. Vytvořila bych si tedy například stránky kerrcani.blog.cz nebo kerr.blog.cz s pocitem, že se nemusím bát, že o takovou adresu někdy nebudu jevit zájem.

 

Největší zájem/zaměření je jedna z variant, jak nejlépe nalákat lidi, kteří budou vyhledávat informace k tématu. Bohužel ale v dnešní době existuje tolik blogů, že je těžké najít pěknou minimalistickou variantu, která by neobsahovala číslice či písmena navíc. Pokud bych tedy chtěla psát blog o módě, je nad slunce jasné, že adresy jako moda.blog.cz nebo fashion.blog.cz už budou obsazené. Bude nám tak automaticky nabídnuta jiná podobná adresa - moda123, moda55 nebo podobné. Upřímně, tohle nejsou ty adresy, o které někdo stojí. Můžeš si ale pohrát s různými variantami slova, například použít jiný jazyk.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Návod pro začínající blogerky, jak založit kvalitní blog
Blog je považován za velké médium
Blogování: Jak začít?

 

Přídavné jméno působí s koncem "blog.cz" neuvěřitelně dobře. A to tentokrát lépe v češtině, než například angličtině. Už několikrát jsem spatřila adresy blogu typu "nenormalni.blog.cz", "jedinecny.blog.cz" nebo třeba "oblibeny.blog.cz". Teoreticky bys mohla použít přídavné jméno od tvého zájmu nebo jména. Jen si dej pozor na dvojí opakování slova blog, také jsem pročítala několik názvů typu "jedinecnyblog.blog.cz" a to není šťastné řešení.

 

Název jako věta. Představ si adresu blogu "nezapomennamuj.blog.cz", není to boží? Samozřejmě to nepůsobí dvakrát profesionálně, o ničem to nenapovídá (kromě zoufalosti autora), ale pokud chceš mít jen svůj malý blogovací svět, proč ne? Teď mě ještě napadá "chcescist.blog.cz".

 

Ostatně existuje milion dalších příběhů, jak lidé přišli ke své adrese blogu. Pojmenovali ho po svém mrtvém křečkovi, po koni, na kterém jezdili, je to zkomolenina jména autorova a jeho tří sester, název písničky, oblíbené kapitoly... Může to být cokoliv. Vždy ale mysli na to, že název by měl být jednoduchý a snadno zapamatovatelný.


Nikdy nevíš, jestli tě blog po měsíci neomrzí a ty ho nebudeš mazat - pak se asi nebudeš trápit názvem "zmrzlajahudka" nebo "malejdanik". Pokud se ale chystáš do toho šlápnout pořádně, tohle si rozmysli!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •