Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Známe to všechny. Ať už pracuješ v kanceláři, z domova, nebo jsi jen student, který si přivydělává občasnou výpomocí, každá máme svojí pracovní rutinu, kterou dodržujeme. Jenže občas se může stát, že ti ji něco naruší.

Jak vylepšit svou pracovní rutinu

notebooky - 1
zdroj: Thinkstockphotos notebooky - 1
aktualizováno 08.08.2017, 00:00 | 08.08.2017, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Známe to všechny. Ať už pracuješ v kanceláři, z domova, nebo jsi jen student, který si přivydělává občasnou výpomocí, každá máme svojí pracovní rutinu, kterou dodržujeme. Jenže občas se může stát, že ti ji něco naruší.

Jednou jsi příliš unavená, podruhé je venku strašně hezké počasí, pak má přijet tetička Anička a najednou vlastně vůbec nepracuješ a všechno doháníš na poslední chvíli. V tomto článku ti představím několik tipů, jak si vylepšit svoji pracovní rutinu.

 

Seznam


Každý pracovní den začínej tím, že si sepíšeš seznam věcí, které musíš udělat. Nemá cenu si dávat zbytečně velké cíle, natož vypisovat dlouhý seznam věcí jen proto, abys z toho měla "lepší pocit". Pokud to totiž nestihneš, bude to ještě horší. Mnohem lepší variantou je zvolit si méně úkolů, kterým se budeš poctivě věnovat a na konci dne si odškrtneš i ten poslední úkol ze seznamu.

 

Plán


Pokud máš vypsaný seznam na tvůj den, pak si stačí vytvořit plán. Mně velmi pomáhá určit si přibližný čas, který na jednotlivé úkoly budu potřebovat. Lépe se tak orientuji v tom, kolik času mi zbývá, zda vše stíhám. Nezapomeň si v plánu určit i pauzy, oběd, jednoduše si naplánuj tvůj pracovní den do poslední tečky.
Rozhodně neříkám, že bys měla mít celý tvůj život nalajnovaný, ale pokud nedokážeš udržet pracovní rutinu (což je zřejmě důvod, proč jsi klikla na tento článek), pak bys to rozhodně měla aspoň pár prvních týdnů dodržovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Neboj se práce "za pultem"
První práce? Nenech se sebou zametat
Zkušenosti s prací hostesky: Co tě čeká a jak nenaletět?

 

Nejstarší a nejtěžší


Samozřejmě, že plán by měl být vytvořen logicky. Rozhodně nezačínej tím nejlehčím. Vezmi to nejtěžší na začátek, protože jakmile budeš mít za sebou tu nejotravnější a nejzdlouhavější práci dne, budeš se cítit mnohem lépe!
Dávej si ale pozor na to, abys nedávala přednost novějším zakázkám a úkolům před těmi staršími. Pak se totiž může stát, že na to zapomeneš, to nejstarší zahrabeš a už nikdy si na to nevzpomeneš. Snaž se proto dbát i na to, před jakou dobou ti úloha byla zadaná.

 

Nenech se rušit


Každá z nás zná ten moment, když se učí, a pak se najednou přistihne, že už patnáct minut drží v ruce telefon a prohlíží si instagram nebo oblíbený web. Snaž se tomu vyhnout! Nejlepší je dát si na stranu telefon, tablet, všechny knihy, časopisy - jednoduše úplně všechno, co by tě mohlo rušit - pryč, abys to neměla na očích.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •