Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Závislost na sociálních sítích a telefonu je čím dál častější. Mladá generace je schopná ho držet v ruce neustále, ať sedí u oběda, ve škole při hodině nebo po cestě městem. Samozřejmě je to z mnoha důvodů - je nám vším, co potřebujeme.

Jsi závislá na telefonu?

Čekání na telefon
zdroj: Thinkstockphotos Čekání na telefon
aktualizováno 26.06.2018, 00:00 | 26.06.2018, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Závislost na sociálních sítích a telefonu je čím dál častější. Mladá generace je schopná ho držet v ruce neustále, ať sedí u oběda, ve škole při hodině nebo po cestě městem. Samozřejmě je to z mnoha důvodů - je nám vším, co potřebujeme.

Pouští hudbou, počítá, fotí, komunikuješ s ním s kamarády. Je ale správné neustále kontrolovat, zda nemáš nějaké nové upozornění? Mám zde pár příznaků, díky kterým si možná připustíš, že na telefonu závislá opravdu jsi:

 

- Neustále ho kontroluješ, potřebuješ mít displej vzhůru.
- Máš potřebu reagovat na zprávu či jakékoliv upozornění okamžitě, co ti přijde.
- Jsi nervózní, když si zapomeneš nabít telefon či u sebe nemáš nabíječku.
- V každé volné chvíli zapínáš displej telefonu.
- Občas se přistihneš, že i při tom, co jsi s přáteli nebo rodinou, bezmyšlenkovitě projíždíš sociální sítě.

 

Tak co, v kolika z těchto pěti důvodů ses našla i ty? Musím se přiznat, že i já nedokážu vyjít ven bez telefonu. Už jen pro ten pocit bezpečí, pro neustálou kontrolu a stres z toho, že ten telefonát nebo zpráva přeci bude smrtelně důležitá. Proto jsem si dala svůj týdenní detox bez telefonu a teď i tobě přináším několik typů, jak si od této závislosti trochu pomoci.

 

Všechny konverzace řeš co nejrychleji

 

Já osobně velmi ráda lidem telefonuji, protože mě nebaví zdlouhavá domlouvání. Pokud chci osobní formu kontaktu, než telefonování, použiji videohovor na Messengeru, Facetime apod. a pokud naopak druhý člověk nemá čas na telefonování nebo z nějakého důvodu nemůže, nahraji hlasové zprávy. Snaž se o rychlejší kontakt i ty. Zavolej místo toho, abys půl hodiny domlouvala čas schůzky. Jakmile domluvíš to důležité, telefon odlož. Seznam ostatní s tím, že bys byla raději, kdyby volali i oni tobě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Přes mobil se milujeme i rozcházíme! Jak jsi na tom ty?
Máš pořád v ruce mobil? Bacha, není to dobré znamení, hrozí ti deprese!
Vybíjí se ti mobil příliš rychle? Známe triky, které to změní

 

Polož telefon na stůl, ne k posteli

 

Jednak tě to ráno donutí z postele vylézt, taky se ti ale bude lépe spát. Ovšem je na to mnoho teorií, které rozhodně stojí za přečtení. Také se ti bude lépe usínat. Nebude tě to totiž nutit k neustálému sledování místa, kde se telefon nachází, jestli se náhodou nerozsvítí displej.

 

Vyhraď si čas, kdy telefon vypneš

 

Já telefon házím na druhou stranu pokoje okamžitě, co si sedám k učení. Jinak totiž nemám šanci se cokoliv naučit, protože je vždycky všechno důležitější a zajímavější než právě to učivo. Také vypínám telefon při čtení knih, obzvláště těch z povinné literatury. Urči si čas, kdy nebudeš telefon používat ty a dodržuj to.

 

Ve společnosti telefon vůbec nevytahuj

 

Už jsem se naučila telefon vytahovat z kapsy nebo kabelky co nejméně. Strašně mi vadí, když jdu s přáteli do restaurace nebo jen na kafe a po nějaké chvíli, co dojde společné téma, postupně všichni vytahují telefony a bezmyšlenkovitě projíždí Instagram nebo podobné sociální sítě. Většinou vytrvám a sama ho nechávám v kabelce, dokud ostatním nedojde, co dělají. Snaž se omezit telefon také - když jsi s někým venku, nebuď přítomně s někým na sociální síti!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •