Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho blogerů se na začátku svého blogování nedokáže ani v nejmenší míře připravit na ošklivé komentáře a kritiku, kterou s sebou veřejné psaní nese.

Smím si mazat komentáře na blogu?

blogování - 2
zdroj: Thinkstockphotos blogování - 2
aktualizováno 25.06.2019, 00:00 | 25.06.2019, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Mnoho blogerů se na začátku svého blogování nedokáže ani v nejmenší míře připravit na ošklivé komentáře a kritiku, kterou s sebou veřejné psaní nese.

Častokrát si člověk představuje jen ty souhlasné komentáře, konstruktivní kritiku, rozumné názory a přátelskou atmosféru, že? Pak se objeví první zádrhel a člověku v hlavě proběhne myšlenka "Co kdybych to prostě smazala a dělala, že se nikdy nic nestalo?" Ale takové to nepsané pravidlo a nějaká blogerská etika říká něco jiného, že? "Nemaž komentáře, byť jsou jakékoliv." Já si to ale nemyslím.

 

Vždy jsem byla zastáncem názoru, že pokud si někdo vytvoří blog a má v plánu na něj psát opravdu on sám, je to jeho místo, které si může spravovat podle libosti. Pro mě byl můj blog vždy takovou "oázou klidu", ke které jsem se ráda po náročných dnech vrátila. Své články jsem psala a stále píši jen s dobrými úmysly někomu pomoci, varovat nebo upozornit třeba i na mé chyby, kterých jsem se dopustila nebo na zážitky a zkušenosti, které leckdy nejsou pozitivní. Nad takovými články strávím i pár dobrých desítek minut, než je dovedu k (aspoň v té chvíli) nějaké dokonalosti. Moc dobře chápu všechny, kteří se s článkem píší třeba i několik hodin a ví, že ze sebe vydali to nejlepší.

 

Pak se po několika hodinách či dnech vrátí na blog a zjistí, že ten článek ohodnotili tři lidé a dva z nich si neodpustili poznámku na to, že jejich názor je úplně debilní a třetí člověk si všimnul pěti gramatických chyb, takže se článek nedal dočíst a s blogováním by nejlépe měli skončit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Blog je považován za velké médium
Stávají se z nás neskuteční srabi
12 blogerských (psycho)stavů

 

Pokud i ty takové komentáře dostáváš, je důležité se zamyslet nad tím, zda ty komentáře někomu opravdu nemůžou něco přinést. Pokud vedeš blog o svých zážitcích ze života, je jen na tobě, zda si tam takové hloupé komentáře necháš. Pokud ale máš blog zabývající se politikou a někdo napíše vcelku konstruktivní věc, přičemž ale jen volí jinou stranu než ty, není to podle mého důvod, proč bys měla komentář mazat. Takový názor sice možná nepřinese nic tobě - dokonce třeba i trochu ublíží tvé lásce k jiné politické straně - ale ostatním lidem, kteří se snaží politiku pochopit, můžou dát takové komentáře nestranný pohled na věc a pomoci v pochopení.

 

Já mám odjakživa blog primárně zaměřený na holky a takové ty klasické problémy, se kterými se můžou potýkat. Snažím se vytvořit na blogu fajn atmosféru a nevyvolávat konflikty, odpovídat na komentáře a budovat komunitu. Proto si nepřipadám špatně v případě, že smažu komentář, který měl jakýmkoliv způsobem poškodit mě či někoho jiného. Ráda bych apelovala na všechny, kteří se tak nějak stydí smazat názor, protože se bojí, že si ho někdo přečetl a smazání si všimne - a pak určitě začne neuvěřitelný posměch a trochu šikana, protože přeci podle ostatních nevydrží nějaké trapné komentáře.

 

Měla jsem období, kdy jsem mazala jakýkoliv komentář, který byl nějakým způsobem pro mě špatný. Nestydím se za to období. Člověk se vůbec nemusí stavět do pozice toho, kdo jen musí útrpně snášet kritiku a hejty a dál psát články, jako by se nic nedělo. Momentálně tu nechávám každý komentář a každý názor, byť je proti mně jakkoliv stavěný. Ale je možné, že za měsíc to změním a zase si budu vybírat komentáře, které tu zůstanou. Ani to není špatně. Rozhodni se ty sama, nehleď na názory ostatních! Tvůj blog je tvůj svět a není nutné se trápit kvůli věcem, které MŮŽEŠ ovlivnit.



1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •