Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš chuť se podívat na horor a potřebuješ inpiraci? Mám pro tebe tip na ty, které rozhodně stojí za to!

Tipy na nejlepší horory, u kterých zapomeneš dýchat!

Sledovat horor
zdroj: Thinkstockphotos Sledovat horor
aktualizováno 30.05.2018, 00:00 | 30.05.2018, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Máš chuť se podívat na horor a potřebuješ inpiraci? Mám pro tebe tip na ty, které rozhodně stojí za to!

V zajetí démonů

 

Představ si spokojenou sedmi člennou rodinu, která se stěhuje do obrovského vysněného baráku. Každá z pěti sester se nemůže dočkat toho, až se nastěhují do svých pokojů a rodiče jsou spokojení, že konečně bydlí ve městě Amityville. Postupně se ale začínají v domě dít divné věci - však to znáš, jako v každém správném hororu. Tentokrát jsou ale terorizováni do takové úrovně, že požádají o pomoc světově známých vyšetřovatelů paranormálních aktivit Eda a Lorraine Warrenových. Při filmu rozhodně budeš zapomínat dýchat - a co je ještě horší, film je natočený podle skutečných událostí. Takže pokud by ses přeci jen po filmu nebála, googli tento případ a zjistíš víc!
 

Annabelle

 

Hlavními hrdiny jsou John a Mia Formovi, kteří plánují rodinu a spokojený život. John pořídí své manželce, nadšené sběratelce panenek, krásnou starou panenku se sněhově bílými šaty a rudými tvářemi. O pár dní později vniknou do jejich domu vyznavači satana, členové podivného kultu a brutálně mladý pár napadnou. Později se začnou ale dít divné věci, které postupně začnou připisovat na účet panence. Film je inspirován příběhem, který vyprávěli Ed a Lorraine Warrenovi - nezažíváš deja vu, řeč o nich byla i v minulém hororu.
 

Paranormal activity

 

První díl ze série těchto filmů začíná přestěhováním mladého páru Katie a Micaha do San Diega. Katie zažívá odmalička podivné a nevysvětlitelné jevy, ale zdá se, že je s nimi smířená a nikterak nevyšiluje. Přesto najme doktora Fredrichse, který jí vysvětlí, že ji nepronásleduje duch, nýbrž démon. Poradí jim nijak na démona nereagovat a snažit se co nejméně o něm přemýšlet - démoni se živí negativní energií a myšlenkami. I přesto Katienin muž každou noc natáčí jejich ložnici, aby se o paranormálních aktivitách přesvědčil sám. Katie se ale začíná chovat čím dál divněji a velkou zajímavostí jsou tři různé alternativní konce - schválně, který se nejvíce bude zamlouvat tobě!
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pozvi kámošky na hororový "filmáč“
Chceš se bát? 6 děsivých hororů, které musíš vidět!
Co nás čeká v roce 2018 v kinech? Nejočekávanější horor, ale i pokračování oblíbených animáků

 

Sinister

 

Manželé Ellison a Tracy Oswaltovi se stěhují do nového domu, na jehož půdě Elliot objeví bednu s pásky, které si postupně pouští. Jako autora detektivních románů ho ze začátku pásky zajímají a inspirují, ale v domě se začínají dít nevysvětlitelné jevy, které se stupňují čím dál více. Konec tohoto hororu rozhodně není happy end, ale rozhodně za to stojí!
 

Uteč

 

Mladá běloška Rose se chystá brát svého přítele černocha Chrise domů, aby ho představila rodičům. Chris má strach kvůli rozdílnosti barvy jejich pleti, ačkoliv se ho Rose snaží přesvědčit, že v našem století se rasová rozdílnost už neřeší. Roseini rodiče jsou na Chrise neskutečně milí, což může působit jako začátek romantického kýčovitého filmu. Ostatní černoši, které postupně potkává, se chovají zvláštně a i on začíná dostávat pomocí náznaků pocit, že by měl rychle utéct. Může se ale z tohoto městečka ještě dostat pryč, když se proti němu začnou obracet i jeho nejbližší?
 

Insidious

 

Příběh začíná u rodiny Lambertových, kde se začínají dít divné věci. V dětských pokojích se objevují zvláštní jevy a ty vyvrcholí ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Doktoři nedokáží definovat, proč se nedokáže probudit. Proto přivolají "vymýtače duchů" Elise, která se pokusí přivést ho zpět do našeho světa.
 

Tiché místo

 

Aby ses měla na co těšit, přináším jako poslední tip film, který se na plátnech kin teprve objeví. Lee a Evelyn společně se třemi dětmi žijí ve svém domě v naprosté tichosti - jen díky tomu přežívají. Museli se naučit novým pravidlům po té, co přišli na zem "Oni". Nikdo neví, co jsou zač. Ví se jen to, že mají vyvinutý sluch natolik, že každý zvuk dokáže přilákat jejich pozornost - což znamená smrt.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •