Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nosím si v hlavě už několik dní myšlenku domácnosti, která rozhodně není stereotypní a velmi by mě zajímal chod takového vztahu. V dnešním světě už je tak nějak normální, že chodí do práce oba dva partneři.

Žena pracuje a muž se stará o domácnost?

vztah
zdroj: Thinkstockphotos vztah
aktualizováno 26.02.2019, 00:00 | 26.02.2019, 00:00 | Krásná.cz/Kerr Knock

Nosím si v hlavě už několik dní myšlenku domácnosti, která rozhodně není stereotypní a velmi by mě zajímal chod takového vztahu. V dnešním světě už je tak nějak normální, že chodí do práce oba dva partneři.

Občas se stává, že když muž vydělává více peněz, jeho manželka se stane ženou v domácnosti a ani to nepřijde nikomu divné. Pak je ale taky možná situace, kdy žena vydělává víc, a tak zůstane v domácnosti muž. Nemyslím pouze na mateřskou dovolenou, to už je také poměrně obvyklé, ale tak nějak napořád. Pojďme si představit různé situace.

 

První rodina žije ve velkém domě za Prahou. Mají velkou zahradu s vlastními ovocnými stromy, bylinkami a okrasnou předzahrádkou. Také mají nedostavěnou pergolu a bazén. Žena pracuje na vysoké pozici v marketingu, vydělává 200 tisíc měsíčně. Práci miluje a naplňuje ji, byla to její vysněná pozice, na které pracovala mnoho let. Muž pracuje jako truhlář. Do práce nechodí s nadšením, ale razí pravidlo, že vydělávat správný muž musí. Vydělává 20 tisíc za měsíc. Společně mají dvě děti - 17 a 5 let. Oba chodí z práce po šesté večer a o víkendech nezbývá čas na výlety ani zábavu, protože dohání úklid, péči o dům a zahradu. Žena muži nabídne, že bude chodit do práce jen ona, protože více peněz nepotřebují a vyžijí i s tím, co přinese ona, navíc jeho práce nebaví a mnohem spokojenějšího by ho viděla u práce na domě. Muž tak dává výpověď a každý den se může věnovat renovaci domu, péčí o zahradu, výstavbě pergoly a konečně má čas i na své děti. O víkendech můžou trávit čas spolu a muž navíc začne chodit na kurzy zahradnictví, takže konečně dělá to, co ho baví.

 

Tento příklad zní skvěle, že? Myslím, že pokud muž zaujme opravdu pozici v domě takovou, že se o vše dokáže postarat, není to problém. Četla jsem ale mnoho názorů žen, které tvrdily, že jejich muž nikdy nedokázal uklidit tak, jak by to udělaly ony, takže pak ještě po příchodu z práce samy dodělávaly to, s čím nebyly spokojené. Pak tady ale máme druhý příklad, který je jiný o 180 stupňů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

7 věcí, které zabíjí váš vztah
Důležitá maličkost ve vztahu, která zajistí, že vám to vydrží
Stereotyp - zabiják každého vztahu!

 

Muž a žena spolu bydlí pár let. Mají spolu jedno dítě, které chodí každý den do školky. Žena za měsíc vydělá 50 tisíc, což jim stačí na pronájem jejich malého bytu v menším městě. Muž se rozhodne nechodit do práce, aby se mohl věnovat svým koníčkům. Žena souhlasí, protože počítá s tím, že se on na oplátku postará o domácnost a případně navaří. Muž je šťastný se svým novým koníčkem - prací za barem - občas si chodí přivydělat do baru, kvůli tomu ale nestíhá vyzvedávání dítěte ze školy, což musí převzít žena po práci. Po příchodu domů žena zjistí, že prádlo v pračce stále zůstalo, navařeno není a poklizeno už vůbec ne.

 

Možná jsi podobný případ mohla vidět v jednom z posledních dílů Výměny manželek. Vlastně tady jsem začala přemýšlet nad touto variantou života. To by žádná soudná žena rozhodně nedovolila, že?

 

Další otázkou či myšlenkou, která tě může napadnout, je co sakra bude ten člověk dělat, když se rozejdou, partner umře, nebo si bude chtít najít vlastní práci? Jak to bude s důchodem? S podporou, případně s nemocenskou? Veškeré výdaje za něj bude muset platit žena. Ale hlavně, co ukáže u pohovoru, když byl například deset let doma?
 

Je mnoho a mnoho otázek, na které zřejmě nikdo z nás nebude mít adekvátní odpověď, pokud sám takovou situaci nezažije.

 

I přesto, že ji málokdo z nás zažil - jaký názor na to máš ty? Dokázala by sis představit, že bys živila domácnost, zatímco by tvůj chlap vařil a pral?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •