Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Parfém, kterému se změnila vůně, vyschlá řasenka, zvláštní konzistence make-upu aneb to, co každá žena zná. Kosmetika není zadarmo, a tak ji používáme buď v lehce prošlém stavu, nebo utrácíme za další. Máme pro vás skvělý tip, po kterém se uleví n...

Jak na téměř nesmrtelnou kosmetiku?

Krása
zdroj: oficiální zdroj Krása
aktualizováno 02.01.2016, 00:00 | 02.01.2016, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Parfém, kterému se změnila vůně, vyschlá řasenka, zvláštní konzistence make-upu aneb to, co každá žena zná. Kosmetika není zadarmo, a tak ji používáme buď v lehce prošlém stavu, nebo utrácíme za další. Máme pro vás skvělý tip, po kterém se uleví nejen vaší pleti, ale také peněžence.

Používat starou kosmetiku je hloupost, nejenže nevypadá tak dobře jako ta nová, především pleti škodí - mezi varovnými signály patří například pupínky či ekzém.

 

Do ledničky nepatří jen potraviny


Základem je kosmetiku správně skladovat. Zatímco pudrová kosmetika má trvanlivost vyšší a není na skladování náročná, rtěnka, make-up a řasenka to mají jinak, této kosmetice neprospívá světlo ani pokojová teplota. Nejideálnější je ji tedy skladovat v suchém sklepu či v ledničce, pozor ne v mrazáku.
Kosmetiku skladujte spíše v horní části ledničky či do přihrádek na zeleninu, kde je o něco větší teplo. Pozor, dbejte na důkladné oddělení kosmetiky od potravin.

 

Co do ledničky patří a co ne?


Do ledničky se hodí především make-upy na vodní bázi, které mají kratší trvanlivost než klasické. Rtěnky a parfémy se rovněž rádi a rychle kazí. Parfémy skladujte v originální krabičce, neprospívá jim především světlo. Naopak v ledničce neskladujte jakékoliv krémy.

 

Dívka
(Foto: oficiální zdroj)

 

Průměrná výdrž kosmetiky

 

Pleťová kosmetika:


Odličovače: Odličovače s příměsí alkoholu vydrží 2-3 roky, ty bez alkoholu zhruba 1,5 roku.
Pleťové mléko a krémy: Krém je použitelný zhruba půl roku, pleťové mléko 5 měsíců.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Fakta o tom, jak to chodí v Anglii
ERASMUS | Odpovědi na základní otázky

 

Dekorativní kosmetika:


Make-up: Déle vydrží korektory v tyčince, než ty krémové a make-upy v tubě mají delší trvanlivost než ve skleněné lahvičce. Doba použitelnosti je 1 rok.
Pudr, tvářenka a stíny: 3 roky
Řasenka: půl roku
Rtěnka, lesk na rty: Výdrž lesku na rty se pohybuje okolo 6 měsíců, rtěnka by měla vydržet 2 až 3 roky.
Tužka na oči: 3 roky

 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •