Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak zakončit večer lépe než s knížkou v ruce? Mám pro tebe dva tipy na knihy, které tě určitě zaujmou.

Knihy pro romantické i dobrodružné duše

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 25.04.2013, 00:00 | 25.04.2013, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Jak zakončit večer lépe než s knížkou v ruce? Mám pro tebe dva tipy na knihy, které tě určitě zaujmou.

Věra Řeháčková - Prožila jsem něco neuvěřitelného
Pokud máš ráda knížky o životě plné překvapení, knížka "Prožila jsem něco neuvěřitelného" bude pro tebe ta pravá společnice.

Kniha vypráví o Lence, která je už od 14 let "zamindrákovaná". Důvodu je mnoho - mizerný školní prospěch, špatné rodinné prostředí a navíc lupénka, která se objevila díky špatné psychice a kvůli níž jí obličej kryjí hnisavé boláky. Chybí jí krása, sebevědomí a láska. Změna přijde, když si táta najde přítelkyni a ta má již dospělého syna Patrika, který má ženu Ninu. A právě ta Lence dá naději tomu, že šungitová koupel jí může pomoct. Změna v jejím životě nastane, když se její kožní nemoc opravdu vyléčí pomocí kamene šungitu. Lenka s Ninou se vydají do daleké Karélie vzácný kámen hledat. A právě zde, v drsné přírodě, zažívá nebezpečné dobrodružství a poznává samu sebe a i své léčitelské schopnosti. A kromě toho se zde potkává něco, co by sama nečekala - první lásku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Tak trochu jiná kniha o upírech
Buď i ty Amazonkou v románu Džungle rtěnek!

Kniha je napsaná velmi poutavě a díky skvěle vykreslenému prostředí vtáhne velmi rychle do děje. Příběh vypraví nejprve o obyčejném životě, který není dobře veden, ke konci ale nabírá dobrodružný spád. Jde vlastně o jakýsi deník hlavní hrdinky, kde je použita hovorová čeština, a tak je snadnější se vcítit do jejího utrpení a proměny. Kniha je také plná nadpřirozených schopností. Možná právě proto mě, náctiletou tak zaujala, přestože má do reálného života daleko. Kdo by neměl rád dobré konce?...

Název: Prožila jsem něco neuvěřitelného
Autor: Věra Řeháčková
Rok vydání: 2013
Počet stran: 152
Nakladatelství: COOBOO
Mé hodnocení: 8/10

 

Kniha
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Francouzova zátoka - Du Maurier Daphne
Hledáš klasický romantický příběh? Možná právě kniha "Francouzova zátoka", bude ta kterou hledáš.

Kniha vypráví o lady Done St. Columbové, která je krásná, paličatá a znuděná povrchní londýnskou existencí, proto narychlo opouští manžela i prostředí šlechty a doufá, že najde klid na venkovském panství se svými třemi dětmi. V té době avšak nemá tušení, že právě zde prožije největší dobrodružství svého života. Poblíž jejího domu totiž kotví francouzská pirátská loď s kapitánem, který je pravým opakem jejího manžela, a právě on jí převrátí dosavadní život naruby. Zúčastní se přepadaní a také každý den tráví s ním, jenže přijede manžel... Je to zkrátka klasický příběh o svobodě, zakázaná lásce a po touze po úniku z manželských pout. I když vše dopadlo dobře, tak konec byl vlastně i smutný.

Autorka nám zajistila poutavé čtení v klasické formě. Přímá řeč je v této knize téměř neustále, což je na můj vkus až příliš. Je psána v er-formě. Pro romantické duše bude tato kniha poklad.

Název: Francouzova zátoka
Autor: Du Maurier Daphne
Rok vydání: 2013
Počet stran: 240
Nakladatelství: Motto
Mé hodnocení: 7/105 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •