Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Antikoncepci jsem brala 2 roky a je to zhruba půl rok, co jsem se ji rozhodla vysadit kvůli zdravotním problémům. Chtěla bych se s tebou podělit o mou zkušenost a sdělit ti, co vše se u mě po tomto kroku změnilo.

Má zkušenost s vysazením antikoncepce

antikoncepce
zdroj: Thinkstockphotos antikoncepce
aktualizováno 19.06.2017, 00:00 | 19.06.2017, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Antikoncepci jsem brala 2 roky a je to zhruba půl rok, co jsem se ji rozhodla vysadit kvůli zdravotním problémům. Chtěla bych se s tebou podělit o mou zkušenost a sdělit ti, co vše se u mě po tomto kroku změnilo.

Má první antikoncepce byla Minerva, ta se dá říct, že mi stránce pohody vyhovovala. Její mínus spočívalo v tom, že jsem nabrala neskutečné množství vody. Taktéž mi po ní hodně natékaly prsa. Rozhodla jsem se tedy pro změnu, a to pro nízkohormonální antikoncepci Softinelle, které má mít údajně stejné složení jako známá Yaz. Tu jsem brala zbývající rok a půl, nejprve se zdálo všechno v pořádku, byla jsem méně nateklá a neměla jsem bolesti. Po čase jsem však začal mít problémy se záněty a tlakem v podbřišku. Také se stávalo, že jsem krvácela mimo cyklus. Můj gynekolog mi proto často dával léky na úpravu hormonů, bylo to nicméně vždy dočasné řešení, a tak jsem se rozhodla antikoncepci vysadit. Po vysazení, když můj gynekolog neměl čas a já měla opět nějaké zdravotní problémy, jsem šla na pohotovost, kde mi řekli, že jsem užívala špatnou antikoncepci a z níž mám dočasnou dysfunkci vaječníků.

 

Zhoršila se mi pleť? Ano, ale lehce a čím dále se to lepší. Hormony se znovu dostávají do rovnováhy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Řešíš první antikoncepci? Výhody a nevýhody hormonálních pilulek
Co může ovlivnit spolehlivost hormonální antikoncepce?
Otazníky kolem hormonální antikoncepce: Na jaké nemoci má vliv a jak vybrat tu nejlepší?

 

Zhubla/ztloustla jsem? Ačkoliv jsem si myslela, že druhá antikoncepce mě tak nezavodňuje, nebylo tomu tak. Po vysazení antikoncepce jsem zhruba o 3-4 kila lehčí. Těžko ale říct, právě protože pro zavodněného člověka je typická neustále měnící váha, a tak neznám přesnou původní váhu. Všimlo si toho však i okolí a já se cítím lépe.

 

Změnily se mi nálady? Ne, nepociťovala jsem však nějakou změnu ani při braní antikoncepce.

 

Byly problémy s menstruací a změnila se? Ano, jak jsem popisovala výše, ale byl to jednorázový problém a vše se rychle dalo do pořádku. Menstruaci mám stále stejnou.

 

Celkově se cítím lépe, nemám bolesti a nemusím se tak hlídat při mém oblíbeném pojídání. Jsem ráda, že jsem antikoncepci vysadila a doufám, že jsem tě tímto článek podpořila, pokud uvažuješ o stejném kroku. Ta změna stojí za to.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •