Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ačkoliv suchá pleť na první pohled vypadá bezproblémově, dokáže pořádně potrápit.

Tajemství dokonalé pleti v zimě

Suchá pleť
zdroj: Thinkstockphotos Suchá pleť
aktualizováno 29.12.2012, 22:35 | 30.12.2012, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Ačkoliv suchá pleť na první pohled vypadá bezproblémově, dokáže pořádně potrápit.

Především teď v zimě má řada z nás pocit, že se problém se suchou pokožkou ještě více zhoršuje. Je nejvyšší čas dotáhnout svou pleť k dokonalosti, protože suchá pleť k tomu nemá daleko - alespoň vizuálně.

Suchá pleť je charakteristická svou světlostí, začervenalostí a citlivostí. Póry jsou téměř nezřetelné a někdy jsou viditelné červené žilky, především v zralejším věku. V období mládí vypadá téměř bezchybně, to se však časem mění a ve stáří se z ní stává pravý opak - kvůli náchylnosti k vráskám.

Jádrem problému suché pleti je nedostatek ochranného mazu, proto je na dotyk drsnější a objevují se na ní nepříjemné šupinky. Ženy, které ji mají, trpí v horké vaně a voda jim tímto způsobem nepomůže. Je potřeba vodu dostat zevnitř a to dodržováním pitného režimu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Důkladná očista pleti s čistícími pěnami
Chceš hladkou pleť? Vyzkoušej napařování obličeje

Odličování suché pleti by mělo probíhat pomocí vazelíny, krému, odličovacího mléka či micalární vody. Rozhodně bys ses měla vyhnout pleťovým vodám s obsahem alkoholu, gelům a pleťovým mýdlům - tyto produkty stavu pokožky rozhodně nepomůžou, ba naopak.

Krém je samozřejmě nepostradatelný pomocník - na tomto produktu bys rozhodně neměla šetřit, protože právě on dokáže pleť vrátit do normálního stavu. Ten ideální by měl obsahovat vitamin A a E, ale na krémech z drogerie obsah není často popsaný, proto není špatné zajít do lékárny. Předtím si ještě na internetových diskuzích najdi nejvíce kladně zmiňovaný, nebo si nech poradit přímo v obchodě.

Zima dokáže suché pleti přitížit, ale ne, pokud nebudeš vycházet po sprše 20 minut ven a obličej namažeš vazelínou či krémem. Pokud jsi zvyklá chodit ven pouze s make-upem, vol hydratační. Ačkoliv se to nezdá i tenhle malý zkrášlovací pomocník dokáže tvé pleti ulevit.17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •