Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Citlivá pleť je problém naší doby, je nevyzpytatelná a neustále nám naznačuje, že by potřebovala citlivější přístup. Víme, čím ji nejlépe uchlácholíte a docílíte úlevy.

Zbav se citlivé pleti

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 29.10.2015, 00:00 | 29.10.2015, 00:00 | Kestrin Coleridge/Krasna.cz

Citlivá pleť je problém naší doby, je nevyzpytatelná a neustále nám naznačuje, že by potřebovala citlivější přístup. Víme, čím ji nejlépe uchlácholíte a docílíte úlevy.

Jak vůbec poznáte, že máte citlivou pleť? Pokud si nejste jistá, můžete se radovat, citlivou pleť zřejmě nemáte - jinak byste o ní již věděla. Citlivá pleť často svědí, lehce červená a snadno se objeví vyrážka či šupinky. Je křehká a sušší než normální pleť.

Jak vzniká citlivá pleť?

Za citlivou pleť může dědičnost, nezdravý životní styl, ale také přemíra stresu. Pleť rovněž může reagovat na zimu, sluneční paprsky, pobyt v sauně či na nový kosmetický přípravek.

Jak si vybrat správnou kosmetiku?

Stav pleti ovlivňují kosmetické výrobky, proto je zcela na místě hledat přípravky na citlivou pleť, které pleť trochu posilní. Alfou a omegou je solidní odlíčení a používání krémů pro citlivou pokožku. Tyto krémy neobsahují barviva, silikony, parfemace a jiné dráždivé látky. Obecně lze z krému doporučit ty s mandlovým olejem. Jako záchrana proti vyrážce skvěle funguje měsíčková mast či mast z konopí. Pokud zkoušíte novou kosmetiku, vždy ji zkoušejte na kousek kůže, aby případně neudělala škodu na celém obličeji. Dbejte také na dekorativní kosmetiku, především na oční kosmetiku, protože kůže právě v těchto místech bývá velmi citlivá.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší domácí pleťové masky pro suchou a citlivou pleť

Citlivá a podrážděná pleť? Tři kroky, které ji hodí do klidu

Víme, jak se správně starat o citlivou pleť

Neviditelní pomocníci

V kuchyni je mnoho pomocníku, kterým se nepřikládá velký význam, je to však škoda. Existuji totiž věcičky, které pokožku navenek i zevnitř uklidňují. Mezi těmito pomocníky patří například Omega 3 mastné kyseliny, které najdeme v mandlích, mořských rybách i v olivovém oleje. Další výbornou potravinou je med, ten obsahuje spoustu enzymů a vitamínu, které mají hojivé účinky. Stejně funguje i jogurt, který pleť navíc i zchladí. Zkuste i čaj oolong, různou zeleninu a avokádo. Naopak se zcela vyvarujte ostrého koření, kofeinu, alkoholu a sladkých potravin.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •