Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S přítelem spolu budeme již 7. rok. Já celou dobu, co jsme spolu, studovala, a tak nebyla možnost na nějaké větší změny či pokroky, i když jsme si už dlouho přáli spolu bydlet.

Jaké je to bydlet ve svém a postavit se na vlastní nohy při studiu?

Společné bydlení
zdroj: Thinkstockphotos Společné bydlení
aktualizováno 16.07.2019, 00:00 | 16.07.2019, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

S přítelem spolu budeme již 7. rok. Já celou dobu, co jsme spolu, studovala, a tak nebyla možnost na nějaké větší změny či pokroky, i když jsme si už dlouho přáli spolu bydlet.

Před rokem jsem bydlela na kolejích vysoké školy a přála si, abychom si místo toho našli byt a přítel šel sem do velkoměsta za mnou. Bohužel ve větších městech jsou byty drahé, jak na koupi, tak na pronájem.

 

Pořád jsme nad tím dumali, protože jsme si řekli, že do podzimu loňského roku spolu prostě budeme bydlet. A najednou, trošku dřív, než jsme to plánovali, se uvolnil byt maminky ve vedlejším městě. Byla to šance, která se neodmítá.

 

bydleni - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Byt je mamky, takže platíme vlastně jen poplatek družstvu a energie, takže mohu říci, že platíme za nájem 3+1 velice málo, oproti nájmům za mnohem menší byty. Kdybychom měli jít do bytu někoho cizího a pronajímat si ho, asi si to více rozmyslíme, protože bychom museli platit mnohem více a hlavně bychom nemohli v bytě dělat změny podle svého.

 

A tak se to stalo, vše potřebné se vyřídilo a od srpna 2018 bydlíme ve svém. První měsíc se dělaly různé úpravy. Malovalo se, stěhovalo, uklízelo, a pak jsme konečně šli do svého.

 

bydleni - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak jsem si našla bydlení v Londýně?
7 věcí, na které se musíte připravit, když se chystáte do společného bydlení se svým klukem
Jak zvládnout s partnerem první měsíc ve společné domácnosti?

 

Pro mě to samozřejmě bylo menší dilema, opustit koleje a skoro denně dojíždět cca 40 km autobusem? Napsala jsem si plusy a mínusy toho všeho a riskli jsme to!

 

bydleni - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Platím vlastně mnohem méně, než za sdílený pokojík na kolejích, jsem ve svém, krásném a čistém bytečku, kde si mohu dělat, co chci, jsem s přítelem každý den a dojíždění mi ani tak nevadí, protože jde vlastně jen o 4 dny dojíždění v týdnu a celkem jen o cca 7 měsíců v celém roce. Jako bonus zrovna udělali výhodné jízdné pro studenty, a tak jsem si zaplatila celoroční síťovou jízdenku za 2500,- a vůbec o nic dalšího se nemusím starat.

 

Ze začátku mi to spoustu lidí rozmlouvalo, že prý máme ještě čas, že jsme mladí. Že při studiu a dojíždění nezvládnu dělat všechny domácí práce apod. Mně to tedy nějak brzy nepřijde, mně je 21 let a příteli tento rok 26, tak si myslím, že to byla pravá chvíle! Mohu říci, že všechno potřebné doma zvládám, i chodit o víkendu na brigádu. Samozřejmě ne na všechno je čas hned, ale svět se nezhroutí. Protože když mám například jeden celý den volno, radši někam vyjedeme s přítelem, než abych celý den gruntovala, to se stihne po kouskách v celém týdnu. Vlastně už zbývá jen rok na VŠ, a pak už si budu hledat práci, což bude potom finančně zase o něco snažší.

 

bydleni - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Takže pokud se cítíte na to osamostatnit se, sestěhovat se s přítelem a naskytne se vám parádní příležitost, jděte do toho! A nedejte na názory ostatních. Je to váš život a vaše štěstí. Život je příliš krátký na dlouhé rozhodování, vše tak rychle uteče, a než se naděješ, může být pozdě!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •