Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě jsi už surfovala na netu a na různých zahraničních blozích jsi zahlédla krásné, útulné pokoje. Prostě pokoje snů. Láká tě mít taky takový pokoj - přehledný, nepřeplácaný, a aby ses v něm dobře cítila?

Když se ti zdá tvůj pokoj přeplácaný

Dívčí pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Dívčí pokoj
aktualizováno 19.01.2013, 01:08 | 19.01.2013, 00:26 | Kikush/Krasna.cz

Určitě jsi už surfovala na netu a na různých zahraničních blozích jsi zahlédla krásné, útulné pokoje. Prostě pokoje snů. Láká tě mít taky takový pokoj - přehledný, nepřeplácaný, a aby ses v něm dobře cítila?

Já jsem taky měla takový problém. Můj pokoj se mi vůbec nelíbil a nechtěla jsem si to tam udržovat. Rozhodla jsem se tedy pro změnu. I pro tebe mám pár tipů, jak pokoj vylepšit.

Musíš si ujasnit jednu nebo dvě barvy, do kterých bys chtěla pokoj vyladit nebo natřít. To znamená, že můžeš začít úplně od začátku - natřít si starý nábytek, nebo koupit nový, a prostě udělat pokoj snů.

Ozdob zdi
Pokud z nějakých důvodů nechceš malovat, nebo dokonce nemůžeš, zkus poprosit rodiče o pár pruhů hezké tapety. Nebo si kup nějaké plakáty. Hezké taky je, když si koupíš nekolik rámečků na fotky, levné mají třeba v Ikee nebo v Jysku. Do rámečků dáš fotky a uděláš si jednu celou zeď fotek s tvými přáteli nebo rodinou. Nebo si můžeš koupit nástěnku a fotky dát na ni.

Nakup doplňky
Důležité je nakoupit správné doplňky, které se k tobě budou hodit a dozdobí tvůj pokoj. Doporučuji zajít třeba do obchodu Kik, mají tam krásné a levné doplňky. Já jich odsud mám celkem hodně a ladím je do fialova.

 

Dívčí pokoj
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Nábytek
Když se ti nelíbí nábytek, můžeš ho polepit tapetou, nějaký třeba obrousit a natřít jinou barvou. Nebo třeba nalepit jen plakát.

Základem hezkého a upraveného pokoje je uklizený stůl a hezky ustlaná postel.

V obchodě Kik mají i levné polštáře. Nakup si třeba dva ve stejné a tvé oblíbené barvě a hned tvůj pokoj bude hezčí.

 

Dívčí pokoj
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Velký problém mi dělalo příliš barev v mém pokoji. Měla jsem uklizeno, a při tom pokoj působil tak, že je v něm nepořádek.

Pokud máš knihovnu a každá knížka je jinak barevná, zkus knihy obalit třeba bílým papírem.

Inspiraci najdeš ve videu:PŘEČTI SI TAKÉ:
Zmodernizuj si svůj pokoj!
Velký úklid tvé skříně

Další tipy

- kup si povlečení stejné barvy, jako jsou doplňky
- stejné barvy si kup i polštářky
- pokud máš dvojlůžkovou postel, ve které spíš třeba s přítelem, a máš dvě peřiny a dva polštáře, kup si dvě stejná povlečení
- kup si košíčky (krabice), levné mají například v Ikee. Věci, které máš vystavené, si dej do nich - třeba laky na nehty, líčidla, knihy...

Hodně štěstí při renovaci tvého pokoje!9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •