Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O menstruační kalíšku jsem dříve nevěděla vůbec nic, ale od kamarádky jsem se dozvěděla, že je to moc fajn věc. Tehdy jsem si říkala, jak je to možné.

Menstruační kalíšek - proč jsem si ho tak oblíbila? BEZ CENZURY

Menstruace
zdroj: Thinkstockphotos Menstruace
aktualizováno 28.12.2018, 00:00 | 28.12.2018, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

O menstruační kalíšku jsem dříve nevěděla vůbec nic, ale od kamarádky jsem se dozvěděla, že je to moc fajn věc. Tehdy jsem si říkala, jak je to možné.

Vždyť je to velké tak, ze se to nemůže ani vejít. Nebo že je hrozně nepraktický kvůli jeho potřebě pořádně ho umýt po každé výměně. Nakonec jsem se ale rozhodla kalíšek vyzkoušet, protože jsem ho dostala od kamarádky dárkem. Návodů na aplikaci najdeš na internetu a YouTube hodně.

 

Jaká byla první aplikace a používání?

 

První aplikace byla příšerná, protože jsem ještě nevěděla, jak ho správně nasadit, Aby nebyl cítit v těle a neprotekl.

 

Když jsem ho konečně zvládla nasadit, Nešlo ho moc nosit protože byl v těle nepříjemný.

 

Často jsem kontrolovala jestli není plný, ale až pak jsem zjistila, že za den ani tolik krve nevyjde ven, takže se nemůže stát, ze by kalíšek přetekl. Důležité je to nevzdávat a dát tomu další šanci.

 

Jde jen o cvik, časem poznáš, jak ho nejlépe nasadit!

 

Můj tip: Kalíšek mívá na spodní části dlouhou stopku, kterou jsem si ale já ustřihla, protože stejně nejde za stopku kalíšek vytahovat, takže akorát vadí a škrábe v těle. Od té doby kalíšek vůbec v těle necítím.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Je tvá menstruace v pořádku?
Problémy s menstruací? Známe řešení na nejčastější komplikace
Co může znamenat opožděná menstruace? Kromě těhotenství má 10 dalších příčin

 

Mohu říct, ze jsem si kalíšek moc oblíbila, v těle ho vůbec necítím, vydrží v těle celý den bez výměny, ale přesto neproteče jako tampony, s kterými jsem měla kvůli tomuto problém. Navíc je kalíšek super ekologický a šetrný k přírodě, protože nevyhazuješ žádný odpad a navíc si nemusíš každý měsíc kupovat drahé hygienické pomůcky, takže i ušetříš.

 

Nevýhodou může být to, ze kalíšek je potřeba při výměně vylít a umýt. Což třeba na festivale, nebo někde, kde není toaleta a voda, může být těžké. V tu dobu bude asi vhodnější sáhnout opět po tamponech. Ale tím, že kalíšek stačí měnit jednou denně, například až večer doma ve vaně je stále praktičtější, protože nemusíš pořád kontrolovat, jestli náhodou tampon neprotekl a není potřeba ho vyměnit.

 

Kalíšky se cenově pohybují od 200 do 800 korun. Existují eshopy, kde je nabízí i levnější, jako například v čínských e-shopech, je jen na tobě, jestli do toho půjdeš, avšak je lepší mít nějaký s certifikátem o bezpečnosti, když už si ho dáváme do těla.

 

Já osobně už na kalíšek nedám dopustit, protože se měsíčně nemusím starat o nákup nových hygienických pomůcek, ušetřím peníze, šetřím přírodu a hlavně je to mnohem pohodlnější, protože se v průběhu dne o to vůbec nemusím starat. Dej tomu šanci i ty!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •