Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozhodla jsem se psát takové cestovatelské články, nebudou o cestování do nějakých úplně neznámých destinací ale o tom, kde jsem byla já, jaké to tam bylo, pokusím se vám tu destinaci co nejvíce přiblížit, poradit jak nejlevněji se tam dostanete, ...

Poznávej se mnou ostrov Pag, Novalja

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 05.08.2015, 10:01 | 04.08.2015, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

Rozhodla jsem se psát takové cestovatelské články, nebudou o cestování do nějakých úplně neznámých destinací ale o tom, kde jsem byla já, jaké to tam bylo, pokusím se vám tu destinaci co nejvíce přiblížit, poradit jak nejlevněji se tam dostanete, tipy na výlety a jestli vůbec mohu takovou dovolenou doporučit.

Nyní ti trošku přiblížím ostrov Pag, konkrétně město Novalja a okolí.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Z této dovolené jsem se vrátila před pár dny, byli jsme tam na konci července a bylo opravdu nádherně, možná těm co nemají rádi velká vedra bych to tam nedoporučovala ale třeba v září si myslím že už tam bude trošku chladněji. Chce to opravdu vybrat vhodný termín, protože ne vždy v létě je nádherně i u moře, ale většinou je to o štěstí protože naši dovolenou jsme kupovali už někdy v dubnu a to ještě ani předpověď nebyla. Delegátka nám říkala, že třeba minulý rok měli skoro celý červenec ošklivě a pršelo. Jeli jsme Autobusem a nazpátek autem, autem to bylo rychlejší a je to opravdu něco jiného, ale určitě bych ani autobus nezavrhovala, dostat se sem můžeš také rovněž letadlem a to přistát na letišti v Zadaru.

V Chorvatsku jsem byla asi když mi bylo 5 let, takže si nic nepamatuji ale podle fotek co jsem viděla mě to tam pořád moc lákalo, protože Chorvatsko má moc hezkou přířodu. A nyní jsem se přesvědčila že je to opravdu tak.

Ubytovaní jsme byli ve 4* kempu jménem Straško který je asi 1km od Novalji, ale celkově na Pagu najdeš i více kempů jako třeba kemp Porat nebo kemp Šimuni. Ubytovaní jsme byli v mobilhome pro 2 osoby, skládalo se to z jedné místnosti kde byla postel, za závěsem malá kuchyňka se vším potřebným a potom malá místnůstka s veškerým sociálním zařízením. K mobilhomu byla také pěkná teráska kde se dalo posedět a jíst. Bylo to zatím nejmenší kde jsme byli na dovče ubytovaní, ale stačilo to. V Novalje rovněž najdeš spoustu apartmánů nebo pokojů k ubytování.

K moři jsme to měli asi 200 metrů, bylo krásně teplé, čisté s oblázky, nevýhodou jsou ježci a samotné kamínky dost řežou takže jsou lepší boty do vody.

Do Novalji to je z kempu asi 1km, ale bohužel mobilhomy cestovky, s kterou jsme jeli byly až na druhém konci kempu takže jsme museli projít přes celý kem (který je opravdu obří) a potom až do města takže to bylo asi tak 2-2,5 km do města.
Město je opravdu nádherné, najdete zde spoustu stánků přímo u moře a nebo i různé butiky a velký ochodní dům s potravinami kde mají ceny skoro jako u nás.

Asi 3 km od Novalji je pláž Zrce, na které jsou známé kluby, díky ní se asi Pag nazývá jako Chorvatskou Ibizou. Takže lidem, kteří milují opravdu párty bych to doporučila. V jeden den a to v něděli tam dokonce přijel i známý DJ Antoine.

Na Pagu vyrábí známý sýr Paški sir který je známý nejen v Evropě, ale i v Americe, proto ho najdete prodávat na skoro na každém rohu, můžete si dokonce udělat originální výlet do sýrárny Gligora kde je možnost koupit si různé druhy sýru včetně Pažského.

Pag je také producentem výborného olivového oleje, do olivových hájů si můžete udělat taktéž výlet, je to cca 10 km od novalji kousek od vesničky Lun.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Absolvovali jsme také výlet a to lodí z Novalji na nedaleký ostrov, kam se plulo asi 30 minut, tam bylo nádherné azurové moře, takový karibik, kde jsme se mohli koupat, opalovat na lodi a mezitím kapitán připravoval grilované ryby. Dobře jsme se najedli a potom zase zpátky, celkový výlet trval necelé 4 hodiny a stál kolem 150 kun, není to málo ale opravdu to za to stálo a zpestřilo to dovolenou.

PŘEČTI SI TAKÉ:

VLOG: Summer essentials

10 důvodů proč jsou malá prsa lepší

Určitě ostrov Pag doporučuji, všude je čisto, živo, spousta mladých lidí, místí jsou velmi přijemní, cenově to také ujde a příroda je prostě nádherná, včetně všech přístavů.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •