Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoce jsou za dveřmi, proto je nejvyšší čas udělat ještě nějaké cukroví. Máš ráda kokos a nechce se ti dělat pracné cukrovinky? Zkus nepečené s chutí bounty tyčinek.

Udělej si bounty tyčinky. RECEPT

Kokosové tyčinky
zdroj: Thinkstockphotos Kokosové tyčinky
aktualizováno 21.12.2012, 13:15 | 21.12.2012, 01:24 | Kikush/Krasna.cz

Vánoce jsou za dveřmi, proto je nejvyšší čas udělat ještě nějaké cukroví. Máš ráda kokos a nechce se ti dělat pracné cukrovinky? Zkus nepečené s chutí bounty tyčinek.

Tenhle recept je dost jednoduchý, rychlý a myslím si, že i polévání čokoládou je zábavné. Takže si udělej chvilku času a vytvoř pro rodinu skvělé cukroví, které určitě bude mít úspěch.

Připrav si
1 máslo

25 dkg moučkového cukru.

100 ml smetany ke šlehání

25 dkg kokosu

Potřebuješ fakt málo surovin a myslím si, že jsou i poměrně levné, přesto z toho bude výborné cukroví.

Nejdřívě vše smícháme v míse. Já jsem dokonce někde četla, že někdo to i svaří, pak přidá kokos a nakonec to nechá ztuhnout. Já to ale nevařila a také se mi to podařilo.

 

Kokosové tyčinky
Toto cukroví je opravdu jednoduché... (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Potom se musíme rozhodnout, jestli budeme dělat kuličky, nebo tyčinky. Když se rozhodneš pro tyčinky, vylož si malý pekáček fólií nebo pečícím papírem, pak vytvářej tyčinky a dej je do lednice ztuhnout. Postup můžeš i obměnit - rovnoměrně rozetři směs na pekáček, po ztuhnutí v ledničce nakrájej z placky jednotlivé tyčinky. Pokud chceš udělat kuličky, směs hned použij, vytvaruj stejně velké kuličky, dej ztuhnout.

Ztuhlé cukroví se polévá čokoládou. Sáhni po čokoládě na vaření, nebo přímo po polevě. Pokud chceš, můžeš zpracovat čokoládové figurky z Mikuláše. Ale pozor, do toho musíš přidat trochu ztuženého stoprocentního tuku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak o Vánocích nepřibrat?
Všechno, co bys měla vědět o jídle na Vánoce

Polité cukroví nech opět ztuhnout v ledničce, potom narovnej do krabice, dobře uzavři a dej do chladného místa. Tyto dobroty rychle tvrdnou, proto je dobré je dělat pár dní před Vánoci. Takže teď je ten nejlepší čas :-)

Tahle dobrota mi moc chutná a co tobě?13 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •