Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jdeš na něčí oslavu nebo někam, kam se prostě hodí přinést něco dobrého? Zkus udělat slaný dort.

Udělej si slaný dort. RECEPT

Slaný dort
zdroj: Kikush/Krasna.cz Slaný dort
aktualizováno 02.03.2013, 00:00 | 02.03.2013, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

Jdeš na něčí oslavu nebo někam, kam se prostě hodí přinést něco dobrého? Zkus udělat slaný dort.

Je to jednodušší než sladký dort, více si s ním vyhraješ a třeba u taťky nebo dědečka zaboduješ mnohem víc než se sladkým dortem nebo nějakým dárkem.

Budeš potřebovat:
- 2 až 3 balení toustového chleba (záleží na velikosti dortu)
- pomazánky (buď koupené nebo udělat vlastní)
- zeleninu (rajčata, papriky, okurky..)
- uzeniny a sýry na ozdobení

Připravíme si plochu toustů velkou tak, jak velký chceme mít dort, poté pomažeme pomazánkami. Nešetříme, dáme tak 1 až 1,5 centimetru vysokou vrstvu.

Potom navrch poskládáme další plochu toustů a zase namažeme, takto opakujeme do té doby, než bude dort dostatečně vysoký. Pak pomažeme celý dort navrchu i po stranách další pomazánkou, nejlépe bílou, třeba česnekovou nebo hermelínovou. Je pěkné, když kraje a všechny strany dortu posypeš nastrouhaným sýrem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
SERIÁL: Recepty na zdravé saláty, které ti budou chutnat
Recept na snadný čokoládový dort!

Základ je velmi jednoduchý, poté už jenom zdobíme. Ale pozor, není to zas tak levná záležitost, musíš nakoupit spoustu uzenin, sýrů a zeleniny. Na druhou stranu je to opravdu rychlé a výborné!

Doporučuji koupit:
debrecínku (má červené kraje a vypadá moc hezky), vysočinu, sýr korbáčik na pěkný lem dortu, paprikáš, který má výrazně červenou barvu, jarní cibulku, malá cherry rajčátka, salátovou okurku a ledový salát.

Po nakoupení různé zeleniny, uzenin a sýru prostě jen zdob, jak se ti líbí!

Tip:
lehké pomazánky uděláš tak, že si koupíš obyčejné pomazánkové máslo, přidáš do něj česnek, stačí třeba i jen sušený a máš jednu pomazánku hotovou, lepší je pomazánky střídat a s každou vrstvou dortu mazat jinou. Dobrá je třeba i papriková pomazánka nebo hermelínová.

Doporučuji hodně tu česnekovou, dává tam ten pravý šmrnc!

Takový dort dělala má teta, musím říct že je moc šikovná, ale byl opravdu obrovský, prý stál něco přes 350 korun. Ale základ si myslím, že je na tom to nejlevnější.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •