Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poslední dobou se více a více rozšiřuje provensal styl nebo shabby styl, což je podobné, objevují se zde hlavně světlé barvy, jako je bílá, šedá, béžová a třeba prvky dřeva nebo jiných přírodnin.

Vyrob si vlastní dřevěnou provensal bedýnku

provensal
zdroj: Archiv blogerky provensal
aktualizováno 19.10.2015, 00:00 | 19.10.2015, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

Poslední dobou se více a více rozšiřuje provensal styl nebo shabby styl, což je podobné, objevují se zde hlavně světlé barvy, jako je bílá, šedá, béžová a třeba prvky dřeva nebo jiných přírodnin.

Je to velmi něžný styl, který si získává stále více fanoušků a mě si také získal. Dekorace, nábytek, textilie v tomto stylu již jsou celkem dobře dostupné. Nejraději mám obchody jako je Kik, Pepco, Jysk.. Ale pokud jsi kreativní a ráda by sis něco v tomto stylu vyrobila, mám pro tebe jeden tip a návod, a to na DIY dřevěnou bedýnku, kterou můžeš ale vyrobit i v jiném stylu, než bílou nebo s patinou.

 

Budeš potřebovat


- dřevěné plaňky (my jich měli doma plnou garáž nebo je můžeš koupit třeba v Obi, Baumaxu)
- hřebíky nebo šroubky
- kladivo nebo vrtačku
- bílý balakryl, černou barvu nebo sprej (může být i šedá, nebo nemusí být vůbec)

 

Nejdříve si nařež plaňky podle toho, jak chceš bedýnku velkou. Celkem jich budeš potřebovat 8 a nebo pokud budeš chtít bedýnku jako mám já na fotce, budeš potřebovat ještě o 4 prkýnka navíc a ještě 4 menší kousky dovnitř.

 

Potom si dáš 4 stejně dlouhá prkýnka na zem vedle sebe, ty budou základ. Na ně na kraj dáš první dřívko a to zespodu přiděláš buď hřebíky nebo šrouby ke 4 základním plaňkám. Takto uděláš obě čelní strany, boční k nim přiděláš hřebíky jen ze stran, tyto zespodu ke 4 základním prkýnkům nemusíš.

 

provensal
(Foto: Archiv blogerky)

 

Po těchto krocích máš již základní jednoduchou bedýnku, kterou tak můžeš nechat a nebo udělat další "řadu" jako jsem dělala já. Stačí udělat zase takový čtverec, nařezat si 4 stejně dlouhé čtyřhránky a ty přidělat dovnitř do všech rohů. Potom stačí udělaný čtverec dát přes ně, aby tyčky byly vevnitř a potom stačí jen je přidělat k nim.

 

provensal
(Foto: Archiv blogerky)

 

Jakmile budeš mít hotovo, můžeš šmirgl papírem obrousit různé nedokonalosti a potom se pustit do natírání. Můžeš si bedýnku natřít jakoukoli barvou chceš! Ale pokud se chceš držet provensal nebo shabby stylu, můžeš se držet mého postupu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Druhý ročník Hortus Magicus v Květné zahradě
Jak se zbavit podzimní únavy?


- Nejdříve jsem bednu nastříkala černou barvou ve spreji, nechala zaschnout.
- Potom jsem vzala štětec (lepší je širší), namočila do balakrylu, více otřela a párkrát jsem přetřela černou , opravdu jen lehce a ono to udělá takový lehce starý, oprýskaný vzhled, říká se tomu patina. Moc hezké je i místo černé dát šedou nebo hnědou barvu, vypadá to opravdu moc zajímavě.
- Zkoušeli jsme nedat černou vůbec a lehce natřít bílou jen dřevo a taky to vytváří lehkou patinu, takže si můžeš vybrat, co se ti líbí více.


Potom už stačí nechat jen pořádně uschnout, můžeš si klidně ještě černou barvou a štětečkem na bednu něco napsat, třeba tvé iniciály nebo různé nápisy, které k provensal stylu patří.

 

provensal
(Foto: Archiv blogerky)

 8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •