Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jsem se rozhodovala na střední, zdali jít na vysokou školu, nebo ne, bylo to těžké rozhodování. Každý si totiž o tom myslí to své.

Zkouškové noční můrou? Jak kde!

Učení - 2
zdroj: Thinkstockphotos Učení - 2
aktualizováno 02.07.2019, 00:00 | 02.07.2019, 00:00 | Kikush/Krasna.cz

Když jsem se rozhodovala na střední, zdali jít na vysokou školu, nebo ne, bylo to těžké rozhodování. Každý si totiž o tom myslí to své.

Někdo říká, že je to jen pro chytré a nadané a někdo, jako například můj děda, že to není vlastně o chytrosti, ale o vytrvalosti. To asi záleží na oboru. Já jsem si zvolila jít na pedagogickou fakultu na TUL.

 

Hodně lidí mi před nástupem na VŠ říkalo, že každé zkouškové je jako maturita, nebo třeba i 2x tak horší. To víš, že jsem se toho maximálně bála. Proto jsem první rok nezahálela a poctivě se v průběhu celého semestru učila. I když první zkouškové bylo asi nejhorší – byly asi nejtěžší předměty, které se pořádně ani netýkaly našeho oboru, poznala jsem, že ta další zkoušková období nejsou tak hrozná.

 

Výhodou (nejen) našeho oboru jsou předtermíny, které si můžeš zapsat, a tak udělat svou zkoušku ještě dřív, než začne zkouškové období, potom můžeš mít více volna. Například letošní zimní semestr začínal dříve, a tak jsme měli mít zkouškové ihned v lednu po Vánocích. Díky většině předtermínů, které byly již před Vánoci, jsem jela na zkoušku asi jen 2x a potom měla celý leden volno.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Na jakou vysokou školu jít?
Jak na zkouškové: 5 rad, se kterými to zvládneš
Má pro tebe vysoká škola smysl?

 

Super je ale také to, že většinu předmětů ani nemáme klasifikovanou, bez zkoušek, jen se zápočty a také to, že hodně vyučujících chce jen vypracovat krátké seminární práce a to je vše. Samozřejmě, jsou třeba dvě zkoušky, na které je třeba se naučit a více se tomu věnovat, ale není to zdaleka tak hrozné, jak se o tom mluví. V letním semestru už to bylo trošku složitější, více seminárek a zkoušení, ale mám to za sebou a teď mě čekají 4 měsíce prázdnin (tedy pracovních :D)

 

Samozřejmě nemohu hodnotit všechny obory. Mám kamarádky, které studují jiný obor a jsou ze zkouškového úplně hotové a stresují se. Jen jsem chtěla poukázat na to, že ne všude a na všech oborech je zkouškové šílené. Proto pokud se rozhoduješ, zda jít na vysokou školu, nebo ne, určitě to zkus hned. Protože mám spoustu známých, kteří šli studovat až v pozdějším věku při práci a prý je to velký záhul a někteří se už nemohou k učení ani dokopat.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •