Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V televizi už nějakou dobu běží pořád to samé. Pěvecké soutěže, kriminálky, sem tam nějaká talk show... Je to tak trochu nuda. Podívejme se tedy, jaké pořady vysílají za našimi hranicemi - například v Rusku.

5 neuvěřitelných pořadů a seriálů, které vysílají v Rusku

Sledování televize
zdroj: Thinkstockphotos Sledování televize
aktualizováno 18.04.2013, 00:00 | 18.04.2013, 00:00 | Kirsten Axe/Krasna.cz

V televizi už nějakou dobu běží pořád to samé. Pěvecké soutěže, kriminálky, sem tam nějaká talk show... Je to tak trochu nuda. Podívejme se tedy, jaké pořady vysílají za našimi hranicemi - například v Rusku.

Dům 2
Nejdéle vysílaná reality show na světě. Trvá již 3247 dní a stále pokračuje. Objevilo se zde přes 1200 soutěžících, a dokonce inspirovala vydání i počítačové hry The Sims.

Dlouhotrvající reality show DOM 2 nebo-li v překladu Dům 2 se stala v Rusku jakýmsi parazitem, kterého vysílají každý den už přes osm let v půl třetí odpoledne na kanálu TNT. Heslem Domu 2 je od 11. května 2004 "Postav si svoji lásku“. V podstatě je ta dlouhotrvající šaškárna o tom, že třicet lidí v chatičkovém komplexu má mezi sebou utvořit upřímně zamilované páry, které se všemi ostatními soutěžícími každý den svýma vlastníma rukama staví obrovský dům, jenž připadne na doživotí vítězům. Háček je ovšem v tom, že původní verze trochu selhala a vítěz není znám dodnes.

 

Dům 2
V reality show se objevilo už přes 1200 soutěžících. (Foto: oficiální zdroj)

 

Pravidla hry jsou taková, že se každý týden ve středu přímo před zraky všech ostatních (a celého národa ovšem) vyznávají vzájemné i jednostranné sympatie. Každý týden se role střídá – v lichý vyznávají sympatie muži k ženám, v sudý ženy mužům. Každý čtvrtek probíhá vyřazování, které je na základě hlasování, nějakého průšvihu (a že jich nadělali během doby soutěžící dost) nebo vlastního přání osoby.

Ovšem v pátek, den po vyřazení nastává opačný proces – do městečka plného lásky přijde nový zoufalec, který touží po lásce/slávě. Pokud ve čtvrtek opustil reality show muž, tak v pátek přijde z castingu dívka, nebo naopak. Ovšem háček je v tom, že někteří bývalí soutěžící mají tendenci se do hry neustále vracet – třeba i šestkrát.

Během celé reality show má každý divák možnost nahlédnout jak do soukromého, společenského, ale i sexuálního života soutěžících. Nudné chvilky zachraňují rvačky, skandály, pomluvy, intriky, krádeže, ale i sňatky a početí dětí.

Dům 2 má několik svých zajímavostí, a to:
Potrat – pouze 1x
Smrt soutěžících (vně reality show) – 6x
Porod dětí – 6x
Svatby – 6x
Rozvod – 2x
Kriminální případy, odsouzení – 9x
a jedna bomba.

Ano, natáčení se muselo na dlouhých šest dní zastavit, jelikož někdo hodil za brány komplexu tašku s výbušninou, která těžce zranila dva členy ochranky. Jednomu ustřelila ruku a druhý utrpěl vážný otřes mozku.

A také jeden velmi zajímavý skandál – testy otcovství. Zkrátka byl jeden milý páreček, který se rozhodl počít dítě. Dívka však chvíli po údajném otěhotnění podvedla svého milého s jiným soutěžícím, kterého krátce po skandálu vyřadili. Po porodu se však ukázalo, že dívka otěhotněla až v den nevěry a skutečným otcem je právě ten vyřazený. Ten se tedy vrátil a ven musel nakonec ten druhý.

A v neposlední řadě musím zmínit – nejdelším účastníkem Domu 2 byl Stěpan Menščikov, který v reality show pobyl neuvěřitelných 1758 dní (tedy téměř 5 let!!!) a vystřídal tři holky. Kvůli té třetí nadobro odešel.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak to zpívalo soutěžícím ze SuperStar před soutěží?
TÝTÝ: Hlasujte pro naše hvězdy, pořady a seriály!

Jeden jako druhý
Nedávno jsem měla tu čest se seznámit s pořadem Jeden jako druhý, který začali vysílat teprve letos na jaře. Podstatou tohoto pořadu je, aby vybraní bývalí účastníci ruské Superstar nebo-li Fabriky hvězd si každý týden přímo před očima diváků stisknutím tlačítka náhodně vybrali svoji roli, do které se budou muset do příští neděle převtělit. Napodobit přesné pohyby, víceméně i hlas a v neposlední řadě i vzhled. A přitom vůbec nezáleží na pohlaví. Muži mají opravdu tu povinnost zahrát i ženské pěvecké talenty, a to jak domácí, tak zahraniční.

Celé pětiminutové vystoupení se samozřejmě hodnotí porora a následně i diváci hlasováním: Každou neděli tak vyřadí toho nejslabšího "převtělovače“.

Podívej se na dvě ukázky z méně vydařeného převtělení do světoznámé Rihanny (Sati Kazanova) a domácího rappera Timati (Anita Coi), který mimochodem není populární pouze v Rusku, ale i u nás.

 

 

 

Hlad
Tak tři roky zpátky ruská TNT vysílala již druhou řadu pořadu jménem Hlad. Na první pohled to zní docela děsivě; a možná to děsivé dokonce je.

Pointa reality show spočívá v tom, že dobrovolných 13 soutěžících odvezou pryč z Ruska do neznámého města. Ve druhé řadě to byl New York, kde byli odkázáni žít na vlastní pěst celých 146 dní bez peněz, bez jídla a bez jakékoli znalosti místního jazyka. Soutěžící měli samozřejmě možnost bydlení, kde ale nebylo téměř nic, a tak se vymyslela pravidla pro to, jak vlastně přežít. Každý týden se vybrali dva ze třinácti účastníků a měli za úkol jakýmkoli způsobem obstarat jídlo. Mohli se vrátit kdykoli; ale dokud nebyli úkol splněn, z domu se nesměl nikdo jiný dostat ven.

 

Hlad
Soutěžící odvezli do New Yorku a nechali je napospas. (Foto: oficiální zdroj)

 

Jednou za čtrnáct dní se dva ze zúčastněných vraceli do rodné země, kde měli v Moskvě slovní duel, a podle sms hlasování diváků se určilo, který z nich bude vyřazen ze hry. Taková sranda byla ale vlastně docela veliká výzva; kdo by nechtěl jako výherce do konce svého života každý měsíc dostávat 2000 dolarů?

NEPŘEHLÉDNI:

Díky tomu prorazily: První nahrávky slavných hollywoodských hvězd

Víme, jak to bylo s lesbickou láskou vnadných Rusek Tatu!

Bitva senzibilů
Není o čem debatovat, zkrátka se jedná o hromadnou soutěž mezi jasnozřivými, kteří vidí do minulosti, do budoucnosti a odhalují i přítomnost, pravdu a lež. Pravdou ale je, že vás může tento pořad utvrdit v teoriích o nadpřirozenu. Málokdo si troufne jen tak z fleku vymyslet pravdivou historii dnes žijící rodiny nebo uhádnout, kdo nebo co sedí za oponou.

Výherce se pyšní titulem Senzibil roku, odnese si domů trofej, a ti zbylí šarlatáni a nepovedení šamani jsou zbytku národa jen pro smích. Občas to ale vážně nahání hrůzu. A nutí v sobě také objevit něco podobného, nadpřirozeného.

Do tohoto pořadu se pro úkoly přihlašují zejména ti zoufalci, které trápí neobjasněná smrt jejich příbuzných a kteří se tímto způsobem dožadují odpovědi. Všichni soutěžící jsou vyzýváni k úkolu jednotlivě a navzájem se vůbec neznají, aby nemohli podvádět.

Pochopit, odpustit
V Rusku se vysílá už řadu let cosi podobného, jako je Věřte Nevěřte. Akorát s tím rozdílem, že vás příběhy nemají vyděsit, ale ponaučit. V každém pořadu se vysílá pět krátkých příběhů doprovázenými komentáři psychoanalytika, který si docela klidně sedí v křesle, zatímco jeho pacient roní slzy nad prolitou životní situací.

 

Pochopit, odpustit
(Foto: oficiální zdroj)

 

Závěry však nutně nemusí končit přesně podle představ doktora, ale vždycky vesměs končí dobře. I když to stále nic nemění na tom, že byste si z toho mli něco odnést. Jsou to vskutku všední situace, ve kterých si rady neví téměř žádný normální smrtelník, ale potkat můžou kohokoli.21 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •