Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Již dlouho ses nikam nepohnula. Sníš o svých úspěších stále dál a dál, a abys pro to něco udělala, okamžitě najdeš jednu docela účinnou výmluvu – já na to nemám peníze, bydliště, možnosti... Nebo tě jen brzdí tvá lenost?

To je nemožné! Věta, která ti brání v úspěchu

Jdi za svým snem
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Jdi za svým snem
aktualizováno 02.11.2011, 00:00 | 02.11.2011, 00:00 | Kirsten Axe/Krasna.cz

Již dlouho ses nikam nepohnula. Sníš o svých úspěších stále dál a dál, a abys pro to něco udělala, okamžitě najdeš jednu docela účinnou výmluvu – já na to nemám peníze, bydliště, možnosti... Nebo tě jen brzdí tvá lenost?

Často se potýkám s ostatními blogerkami a čtenářkami, které si stěžují, že nevědí, jak dosáhnout úspěchů. Jejich hlavní problém je neochota říct si STOP. Druhý, menší problém se týká jejich sebevědomí a myšlení dopředu.

Říct stop všem pochybám a výmluvám je vážně první krok. Nejdříve si ujasni žebříčky hodnot, zda je to tvůj cíl, tvá touha. Představ si, zda tě dosažený úspěch vnitřně naplní… Anebo skrz úsilí zničí? Nejdůležitější je potenciál, tvá ambice.

Sebevědomí v tuhle chvíli nehraje vůbec žádnou roli, jelikož je docela normální, že ho máš v prvních chvílích zoufale nízké. Uvědom si, že se naráz všechno získat nedá. Je to jako jedno ruské přísloví – slepička sbírá po jednom zrníčku.

Uvedu sebe jako příklad. Ve svých dvanácti letech jsem si chtěla vydupat své místo na internetu - proslavit se psaním, abych v jakémsi okruhu lidí byla známá. Tenkrát jsem vůbec netušila, že se mi to jednou z části povede.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zdravé sebevědomí - klíč k úspěchu!
Návštěnost a blog

Do té doby jsem si vedla několik blogů, které se ničím neodlišovaly od ostatních. Myslela jsem si, že zářivý nápad oslní všechny kolem a během několika dnů si získám vysokou návštěvnost. Špatné mínění. Dopadlo to tak, že jsem svůj zářivý nápad opustila. Vrátila jsem se k němu, až když jsem si po nějaké době uvědomila, že bez toho přeci ani nemůžu být.

Už nikdy mi nebude dvanáct a nikdy nebudu mít lepší příležitost k tomu s tím začít něco dělat. Nikdy není brzo. Může být jen pozdě.

Samozřejmě pro mě nebyl žádný cíl mít návštěvnost desetitisíců lidí denně. Chtěla jsem růst. A proto jsem si vybrala tu cestu, která mi to umožní. Takhle jsem skončila na Krásná.cz.

Člověk musí jen chtít. Věřit. A začít.

Na to neexistuje žádný jiný návod.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •