Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z nás má v seznamu požadavků k tomu, abychom se ve svém těle cítily skvěle, bod krásné vlasy. Ať už jsou dlouhé, či krátké, hlavním faktorem je jejich perfektní vzhled, kvalita a v neposlední řadě nenáročná úprava. Pro ty, které touží po nád...

Toužíš po dlouhých vlasech? Vyzkoušej keratinovou metodu

Prodlužování vlasů keratinovou metodou - 48
zdroj: Jakub Deml Prodlužování vlasů keratinovou metodou - 48
aktualizováno 21.03.2013, 00:55 | 21.03.2013, 00:45 | Kirsten Axe/Krasna.cz

Každá z nás má v seznamu požadavků k tomu, abychom se ve svém těle cítily skvěle, bod "krásné vlasy". Ať už jsou dlouhé, či krátké, hlavním faktorem je jejich perfektní vzhled, kvalita a v neposlední řadě nenáročná úprava. Pro ty, které touží po nádherné dlouhé hřívě, ale mají k ní daleko, tu je jak permanentní, tak dočasné prodlužování vlasů. Podívejme se tedy na typy prodlužování, jejich výhody, nevýhody a ceny.

Odjakživa jsem snila o dlouhých vlasech, které však nikdy neměly možnost dorůst do pasu, protože jsem si je neustále ničila. Jejich délka se postupem času krátila a vlasy nakonec rezignovaly na rychlejší růst. Pak následoval nešikovný kadeřník, který místo centimetru konečků ustřihl 15, a dlouhé vlasy se rozplynuly v jakýsi nedosažitelný sen.

Zezačátku jsem se barvila na zrzavo, když mě napadlo koupit si levné příčesky na zkoušku, a proto jsem do nich investovala ve vietnamských obchodech něco kolem tří stovek. Byly z čistého chemický kanekalonu, který měl tendenci se při vyšších teplotách škvařit. Zářivý až nepřirozený lesk jsem redukovala několikanásobným přestříkáním lakem na vlasy a máčením v teplé vodě se změkčovačem a kupodivu to docela pomáhalo.

Přirozeně jsem toužila po nějakých skutečně přirozených vlasech a zajímala jsem se i o jiné techniky prodlužování, které mají mezi mladými čím dál větší popularitu. Jsou známé techniky jako clip in, keratin, micro ring nebo PU pásky a samozřejmě se vyvíjejí mnohé další.

Jaký původ vlasů vybrat
Při přidávání umělých vlasů velmi záleží na tom, odkud vlas pochází. Podle toho se liší i cena příčesků. Rozhodně vlasy ale nepocházejí z bývalých koncentračních táborů ani z mrtvol, jak můžeš občas slyšet. Jsou to normální lidské vlasy a prodat je můžeš i ty. Pokud máš kvalitní a dlouhé, můžeš si vydělaz i deset tisíc korun.

V Asii se takové vlasy nakupují velice levně a v hojném množství. Důvod je jednoduchý, Asiatům rostou vlasy téměř tak rychle jako plevel, a tak více než 50 procent světové výroby pochází přímo od nich. Ve zpracovatelských továrnách se vlasy následně upravují, vyčesávají, chemický odbarvují a opět nabarvují.

Poznámka:
Vlasy s označením REM nemají ztenčené konečky, jako to bývá u vlasů NON-REM, a rozdíl je v téměř o polovinu vyšší životnosti - jsou odolnější a méně náchylné k vypadávání nebo třepení.

Obecně nejkvalitnější vlasy jsou indické chrámové, které drží i několik let, jsou ale stále trochu kadeřavé a náchylné se ve vlhkém prostředí kroutit. Vlasy skutečně pocházejí z indických chrámů, kde se stříhají mnichům nastupujícím do služby. Nejbližší jsou nám ale vlasy evropské, ať už pocházejí z Itálie, Česka či z Řecka , protože jsou nerozeznatelné od našich vlastních vlasů - kvalitou, strukturou i barvou.

 

Prodlužování vlasů keratinovou metodou - 29
Mé původní vlasy. (Foto: Jakub Deml)

 

Metoda prodlužování clip-in
Nejdříve jsem si koupila vlasy clip-in v délce asi padesáti centimetrů a platinové barvy, protože jsem je následně barvila na fialovou. Kdybych pominula všechno barvení a veškerou úpravu, vydržely mi zhruba šest až sedm měsíců, tedy tolik, kolik se od NON-REM vlasů očekává. Na ně jsem si ihned zvykla a kupodivu nebylo ani těžké si je nandat nebo sundat. Zhruba po třech dnech to s přehledem zmákneš do dvou minut.

Vadilo mi ale, že na koncertech jsem si musela dávat pozor, aby se mi nevytrhly, a také jsem měla problém si udělat culík, jelikož to furt někde tahalo a neustále jsem si musela dávat pozor na to, aby nikdo ty sponky neviděl.

Clip-iny jsou skvělé v tom, že si je vlastně "uděláš sama". Nasadíš, sundáš, a to tak často, jak budeš chtít. V salonech ti je nandají většinou zadarmo. Oproti tomu jejich úržba je docela náročná, málokdy si nositelka vzpomene, že si je má jednou za týden mýt a opečovat je.

Cenově se tato metoda pohybuje od 1000 korun u levnějších výrobců až po 3000 korun u těch kvalitnějších, ovšem záleží na délce a typu vlasů. Asijské bývají nejlevnější.

Metoda keratin
Měla jsem tu čest vyzkoušet tuto metodu v profesionálním kadeřnickém salonu, konkrétně v kadeřnictví BLOWhair. Podstata je v tom, že na konci pramínku je přichycena keratinová kulička (keratin je tělu velice dobře známá látka - naše vlasy v podstatě jsou jeden takový veliký keratin), která se působením tepla přichytí k tvým vlasům. Každé tři měsíce se chodí na posouvání, ovšem můžeš si je sundat i den po nasazení.

Na internetu kolují fámy o tom, že keratin vlasy ničí a po sundání příčesků přijdeš o polovinu svých vlasů. Je to také způsobeno tím, že při dlouhodobějším používání už ani nevíš, kolik vlasů jsi kdysi měla, a po sundání je to obrovský rozdíl, který může nositelky šokovat. Obecné vysvětlení vypadávání vlasů ale prosté. Denně by ti mělo vypadnout asi sto vlasů, ale protože máš vlastní vlasy zatavené v keratinovém spoji, sice se od pokožky oddělí, ale nevypadnou. Není proto divu, že se to na konci zdát, jakoby ti najednou vypadala půlka vlasů.

Sundávání umělých vlasů se provádí kleštičkami, kdy se keratinový spoj rozdrtí.

Nasazení i s konzultací trvalo kolem dvou hodin. Upřímně jsem od této metody čekala mnohem méně; způsobeno to ale bylo tím, že mé kamarádky měly vlasy mnohem levnější a nasazovaly si je samy, takže to většinou dopadlo katastrofálně. Podívej se, jak probíhala aplikace vlasů keratinem:

 

 

Já mám na hlavě konkrétně vlasy indického typu, a i přes to vše, co s nimi dělám, jsou stále hebké, lesklé a téměř nezničené, i když mám trochu suché konečky. Příští měsíc půjdu na doplnění, které spočívá v tom, že se vlas sundá, na pramínek se nasadí nový keratinový spoj a opět se nandá, je to časově náročné, ale stojí to za to.

 

Fotogalerie

1 / 25 Otevřít fotogalerii

 

Jsem z nových vlasů skutečně nadšená a konečně mám pocit, že mám přesně takové vlasy, jaké jsem si vždycky přála. Nasazování bývá občas trochu bolestivé, a proto jem dva dny cítila nepříjemné tahání a celkově to byla pro moji hlavu zátěž, která ale po dvou dnech zcela vymizela :-) Mytí bylo pro mně trochu náročné, protože jsem zvyklá si mýt vlasy v předklonu, ale tyto vlasy je dobré mýt v záklonu a sušení trvá déle zhruba o polovinu.

 

Prodlužování vlasů keratinovou metodou - 44
Úprava přilepených vlasů. (Foto: Jakub Deml)

 

Líbí se mi ale, že vlasy po čase splynou s mojí přirozenou strukturou vlasů a po probuzení s nimi nemusím dělat vůbec nic :-)

Cenově se tato metoda pohybuje v hodně velikém rozmezí. Vlasy se můžeš nakoupit za levnější cenu a nechat si je nasadit od zkušenější kamarádky. V salonu je to dražší, platíš cenu vlasů i práci kadeřnice, ale zase máš záruku kvality. Mnohdy se tato metoda může pohybovat mezi deseti až patnácti tisíci.

 

Prodlužování vlasů keratinovou metodou - 52
Mé vlasy po prodloužení. (Foto: Jakub Deml)

 

Metoda prodlužování PU pásky (Tape in, Tapex, Hair talk, Skin heft)
Jsou to ručně prošívané vlasy zatavené do silikonové pásky. Všeobecně se říká, že tato metoda je nejšetrnější a že si je nositelka může nandat většinou sama. Ovšem jednou za tři měsíce se chodí na posouvání, protože vlasy samozřejmě dorůstají. Výhoda těchto vlasů je hlavně ta, že nositelka nepozná rozdíl mezi svými a prodlouženými vlasy a může se s nimi koupat a nestarat se o to, kdy si je myla naposledy.

Ovšem pozor na to, od koho si je kupuješ. Ty levnější se rapidně šidí kvalitou, obzvlášť u typu vlasů a v kvalitě prošívání; vlasy ti můžou začít vypadávat a cuchat se. U přednějších výrobců je garance kvality, takže máš roční i delší záruku na cuchání.

Cenově se tato prodecura pohybuje od 2000 korun do 5000 korun v salonech.

Micro ring / Easy ring
Tato metoda je další z těc, které se neprovádí působením tepla ani chemikálií. Na trsu vlasů je připojená kovová smyčka, která se zamotá do pramínku tvých vlasů. Je to také velmi šetrná metoda, která ale může nadělat i plno škod; třeba vypadávání vlasů, extrémní cuchání nebo slézání celého prodlouženého pramínku, který je třeba opět nasadit. Na druhou stranu je to celkem levná metoda, která se pohybuje v podobné hloadině jako clip-in.

Péče bývá podobná jako u PU pásků, vlasy nevyžadují speciální individuální péči a můžeš s nimi v pohodě spát, ovšem bývá lepší, když si na noc uděláš volnější culík.

Největší nevýhodou je vytrhávání vlasů. Metoda micro ring je v podstatě na pramínku přichycený kovový kroužek, který se stlačí kleštičkami. Můžeš se dočíst, že tato metoda ničí vlastní vlasy, protože hrany kroužku pramen přetrhly, je to ale většinou způsobeno tím, že kroužky jsou příliš blízko u pokožky hlavy a když nositelka leží, pramen se nepřirozeně ohne a dochází k vytržení vlastních vlasů.17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •