Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každému nesedne vše, a tak bys měla vědět, který materiál je pro tebe vhodnější. Proč? Modeláž přeci jen stojí nějakou tu korunu a riskovat, že ti nehty nebudou držet, se nevyplácí.

Gel nebo akryl? Co je lepší pro tvé umělé nehty?

aktualizováno 15.11.2011, 00:00 | 15.11.2011, 00:00 | tej

Každému nesedne vše, a tak bys měla vědět, který materiál je pro tebe vhodnější. Proč? Modeláž přeci jen stojí nějakou tu korunu a riskovat, že ti nehty nebudou držet, se nevyplácí.

Dnes si můžeš vybrat hned z několika materiálů, které se běžně používají. Někdo upřednostňuje gel, někdo akryl. Měla bys však vědět, že existují i jiné možnosti. Záleží nejen na tom, aby ti nehet vydržel po celou dobu, ale abys ušetřila čas, peníze a s výsledkem byla spokojená.

 

 

Gelové nehty

 

Jsou nejrozšířenější a staly se velkým trendem. Oblibě se těší u všech věkových kategorií, zejména pro krásný vhled a odolnost. Nehty můžete pomocí gelu prodloužit, zpevnit, či upravit do tebou vybraného tvaru. Nanáší se většinou ve dvou vrstvách, které se zapékají ve speciální UV lampě. Zdobit je můžeš téměř čímkoliv, ať už se jedná o třpytky, nálepky, či obyčejné laky. Gelové nehty samozřejmě odrůstají, a proto je důležité je jednou za měsíc doplnit. Během té doby je můžeš libovolně přelakovávat, či obrušovat. Pokud s nimi nejsi spokojená, odstraníš je odpilováním.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Dokonalý vlasový styling

Chloupky v obličeji: jak s nimi (ne)bojovat?

Jak na tvářenku, abys nevypadala jako Marfuša

 

Akrylové nehty

 

Akrylu se v dnešní době dostává čím dál tím více pozornosti a oblíbenosti. Ženy je upřednostňují zejména proto, že se nanáší v jediné vrstvě, zasychají přirozenou cestou, takže není potřeba žádná UV lampa a jsou o něco tvrdší, než nehty gelové. Pokud je chceš ozdobit, budeš stejně potřebovat ještě druhou tenkou vrstvu, aby se malůvky neoškrábaly. Výhodou je kratší doba přípravy a téměř dokonalý vzhled. Nedrží však každému, ale to je problém i gelových nehtů. V podstatě záleží na značce, kterou manikérka používá, takže se pro jistotu zeptej předem.

 

 

Magnetické nehty

 

Jedná se o horkou novinku ve zdobení, která zatím není příliš rozsáhlá a manikérky musíš zdlouhavě hledat. Magnetické gely se vyrábí v několika barevných provedení. Nanesené gely odráží kovový odlesk, který je velmi neodolatelný. Na tyto nehty se aplikují magnetické destičky, které udělají vzor třeba hvězdičky. Gel se vkládá ve dvou vrstvách, které se vytvrzují v UV lampě. Nakonec se přidává ještě jedna lesklá vrstva. Faktem je, že konečný výsledek vypadá opravdu oslnivě.

 

Eco gely

 

Pokud vyhledáváš čistě přírodní produkty, můžeme tě potěšit, že existují i takzvané Eco Gely. Ekologické gely jsou mnohem šetrnější k přírodním nehtům, než klasické. Jsou také vhodné na pouhé zpevnění tvých nehtů, aniž bys vyžadovala jakékoliv zdobení. Musí se však vytvrzovat v UV lampě. Eco gely se většinou nenanášejí automaticky a je lepší se předem zeptat. Můžeš si také koupit vlastní gel, ze kterého ti bude manikérka nehty upravovat.

 

 

Akrygelové nehty

 

Neudrží se ti ani gelové, ani akrylové nehty? Potom nezoufej. Existuje metoda, která spojuje dvě techniky – gelové a akrylové nehty. Výsledkem jsou pružné, pevné, krásné a velmi odolné nehty, které vydrží podstatně delší dobu. Tuto metodu nepoužívá každá manikérka, ale není to nic převratného, co by jiná nezvládla. Stačí se jen poptat a
 3 hlasů
Vaše hodnocení