Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvářenkou si můžeš zkrášlit víc, než si myslíš. Od projasnění pleti, po optickou úpravu tvaru obličeje. Je důležitou součástí každého líčení a neměla bys její význam úplně podceňovat.

Jak na tvářenku, abys nevypadala jako Marfuša

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 16.11.2017, 00:19 | 16.11.2017, 00:19 | tej

Tvářenkou si můžeš zkrášlit víc, než si myslíš. Od projasnění pleti, po optickou úpravu tvaru obličeje. Je důležitou součástí každého líčení a neměla bys její význam úplně podceňovat.

K někomu se hodí růžový odstín, jindy zase hnědý. Každý nemá obličej vhodný úplně na všechno, proto bys měla vědět, jak se správně nalíčit, abys vypadala neodolatelně, případně zakryla malé nedokonalosti.

 

Důležitá je volba odstínu

 

K nikomu se nehodí všechny odstíny a měla bys vybírat podle typu pleti. Máš velmi světlou pleť? Potom používej hodně světlé odstíny. U tmavých bys vypadala jako umazaná špínou. Nejlépe se k tobě hodí růžová a broskvová tvářenka. Jsi tmavší typ? Ten většinou bývá u brunetek a černovlásek. Hodí se k tobě zlatohnědá, červená, vínová nebo lososová tvářenka. Pokud máš opálenou pleť, použij bronzer, který zvýrazní rysy.

 

Nezapomeň si vybrat správnou konzistenci

 

Existuje víc druhů tvářenek a také ty se rozdělují podle typu pleti. Pokud máš suchou tvář, zvol krémovou, která jí hydratuje a působí přirozeně. Pro mastnou pleť je nejlepší volba prášková tvářenka. Jestliže máš citlivou, nebo problematickou pleť, vyber si podle toho i tvářenku. Máš tvář nejednotvárnou? Pak jako první nanes make-up a až poté tvářenku.

 

Nanes jí správně

 

Zde znovu záleží na konzistenci. Začněme práškovou. Budeš potřebovat štětec, který je speciálně vytvořený na tvářenku. Rozhodně s ničím nepřeháněj. Lehce popudrovat a konec. Přeci nechceš vypadat moc uměle, že? Pro krémovou tvářenku bývají u výrobku pěnové houbičky, které jsou na nanášení úžasné.

 

 

Kam, že to patří?

 

Pokud nevíš, jaké místo je nejvhodnější, tak se postav před zrcadlo, vtáhni tváře dovnitř úst tak, aby ti vylezly lícní kosti. Ty pak přetři tvářenkou. Pro správný tvar bys měla vědět, jaký obličej máš. Obecně platí, že čím je obličej širší, tím se má barva nanášet svisleji. Pokud máš hodně nízký obličej, nanes jí vodorovně a obráceně. Vždy nanášej od ucha k nosu, nikdy ne naopak. Pokud si nejsi jistá tvarem obličeje, zkoušej tvářenku nanášet různě a uvidíš, co ti bude slušet nejvíce.

 

Pozor na chyby

 

Mezi nejčastější chyby patří silný nános barvy na tvářích. Pamatuješ na Marfušu? Přeci bys nechtěla působit stejně, že? Pokus se malovat za denního světla, nebo si pořádně rozsviť. Dobrým trikem je vzít si s sebou ven malé zrcátko a podívat se na sebe venku, na denním světle. Jestliže si toho všimneš včas, ničeho se neděs. První pomoc je velmi snadná. Očisti si štětec a vrstvu přetři čistým. Pak jemně přepudruj klasickým pudrem a máš hotovo.5 hlasů
Vaše hodnocení