Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Žehlíš si vlasy? Jestli chceš, aby byly nejen krásné, ale i zdravé a lesklé, nezapomínej o ně také náležitě pečovat.

Jak pečovat o žehlené vlasy?

aktualizováno 14.11.2011, 01:38 | 14.11.2011, 01:30 | Krasna.cz/trm

Žehlíš si vlasy? Jestli chceš, aby byly nejen krásné, ale i zdravé a lesklé, nezapomínej o ně také náležitě pečovat.

Je spousta procedur, kterými svůj účes dovádíme k dokonalosti, ale díky kterým dáváme svým vlasům také pěkně zabrat. Trvalá, barvení, odbarvování, fénování... A také žehlení.


Možná ti zatím připadá, že jsou v pořádku a tvé každodenní mordování žehličkou se na nich nepodepisuje. Jenže co není vidět dnes, může být vidět zítra a mnohem víc. Chceš-li následky žehlení zmírnit, musíš o vlasy pečlivě pečovat a vyvarovat se nejčastějších chyb.


Důležitý je již správný výběr žehličky. Měla by být kvalitní, nepoškozená a nabízet vychytávky, jako je termoregulace, nepřilnavý povrch atd. Kromě žehličky používej i speciální pečující a stylingové přípravky, které jsou pro žehlené vlasy určené.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Barvy vlasů, barvení a následná péče
Zkroť neposlušné vlasy
7 mýtů v péči o vlasy


Pokud nemusíš, nežehli si vlasy každý den. Je to procedura, která jim vážně dost škodí, a tvůj look bude určitě perfektní, i když nebudeš mít dokonale rovné prameny. Když si vlasy ráno umyješ a vyfénuješ přes kulatý kartáč, budou rovné také. Možná ne tak dokonale a ne na dlouho, ale lehce zvlněné vlasy jsou přece také krásné?

 

 

Když už je musíš žehlit, snaž se při žehlení nezastavovat v pohybu. Raději natažený pramínek přejeď dvakrát, než aby ses na něm v některém místě zastavila a vystavila ho intenzivnějšímu poškození. Odděluj při žehlení tenké pramínky, aby byl efekt rychlý a účinný a nemusela jsi vlasy v žehličce držet moc dlouho.

 


Pro fixaci účesu používej správně zvolené produkty, po kterých ti vlasy nebudou krepatět nebo zkracovat dobu životnosti vyžehleného účesu. Přímo před žehlením můžeš použít ochranný sprej pro žehlené vlasy.


Vlasy bys měla žehlit jen tehdy, jsou li čisté a zbavené všech stylingových přípravků. Pokud si nemyješ hlavu každý den, neměla by sis vlasy ani každodenní žehlit. Žehličku bys měla použít je na vlasy, které jsou suché, rozčesané a zbavené všech stylingových přípravků.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Pořiď si krásnější vlasy díky SUPER SLEVÁM


Snaž se žehlené vlasy dostatečně často regenerovat pomocí ozdravných balzámů, zábalů a kúr. Vyzkoušej i domácí masky – na pomoc si vezmi olivový olej, banán, avokádo, jogurt, vaječný žloutek, tvaroh nebo med.


Pokud jsou tvé vlasy viditelně poškozené, suché a polámané, zakaž si žehličku na nějaký čas používat a věnuj se vlasové regeneraci. Poraď se s kadeřnicí, možná je na místě poškozené vlasy zastřihnou a prostříhat, aby se rychleji dostaly do formy. Nenič je dalším žehlením, mohly by se ti ulámat.4 hlasů
Vaše hodnocení